| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat!
Sunt indragostita de un baiat si pana acum am fost de 2 ori impreuna, dar din nu stiu ce motiv tot timpul o terminam repede.De cand am inceput scoala si pana acum vreo 3 saptamani el incerca tot timpul sa ma faca geloasa si ma cauta doar cand avea nevoie de ceva, dar acum 3 saptamani ma cautat si mi-a sp sa fim din nou impreuna dar sa nu mai stie nimeni, iar eu am acceptat, totul a fost frumos, ne intelegeam bine pana cand intr-o zi la liceu se opreste la o fata(pe care nu o sufar si cred ca nici ea p mine)si o ia in brate in fata mea(nu ma vazuse la inceput)si se mai uita la mine sa vada cum reactionez.
Cand am ajuns acasa mi-a dat mesaj si eu suparata din una in alta i-am spus ce ma deranjeaza si ca m-a facut sa regret ca il cunosc...de atunci nu ma my cautat si nici nu mai vorbeste cu mine, ma saluta doar dimineata, dar mi-a spus ca nu s-a suparat p minecrying CE MA FAC? nu-l inteleg. cum fac sa ne impacam?
Incerc sa-l ignor si sa-l uit? Sau sa-l caut eu? Ma poate ajuta cinevaaaaa? va rog!:* aaa si inca ceva inainte sa fie cu mine a fost cu o alta fata la care o tinut mult, dar nu stiu de ce s`au despartit si acum au ramas prieteni buni si umbla impreuna(dar nu asta ma deranjeaza). Prieteni mei spun ca el o iubeste pe aia si ca de mine nu`i pasa, dar eu nu vreau sa-i cred pentru ca stiu ca nu e asa, imi spun sa-l uit si sa`mi vad de viata, dar eu nu vreau sa-l uit. nu stiu ce sa facstraight face AJUTOR!

3 răspunsuri:
| ĄŇÐİ a răspuns:

Si mie mi se intampla asta acumsad
reamintestei ca tu esti prietena lui nu alta
in cel mai rau caz uita-l si ignora-l.
papa

| Elyy_1788 a răspuns:

Stiu ca treci printr-o perioada grea cu acest baiat.Probabil ca s-a indragostit sau vede ca il placi prea tare si vrea sa te faca sa suferi.
Probabil ca ar trebui sa il cauti si sa ii spui ceea ce simti, cu sentimente totul are o rezolvare, si sa ii spui ca ar trebui, chiar daca nu veti mai fi impreuna, sa ramaneti prieteni buni, fiindca nimic nu trebuie sa ramana certat, neinteles.
Nu ar trebui sa-l uiti, fiindca nu poti sa-l uiti.straight face
E greu daca ai fost cu el...
Incearca sa aplici aceste sfaturi.

Succes cu acest baiat!

| Cannah393 a răspuns:

Nu ma pricep bine la relati dar cred ca te pot ajuta sfraturile mele... te intrebare ai vb cu el despre tot ce s-a intamplat? daca nu ai vb, inca eu zic ca trebuie sa ii ceri parerea.cum te-ai simtit vazandul pe el cu fata acea.intreabal si daca inca tte mai. place. Si acordai inca o sansa acestei relatii...ca e pacat de eahappy fundita!