| bubulina1990 a întrebat:

Prietenul meu si-a dat drumu in mine 2-3 zile consecutiv mie ciclul trebuie sa-mi vina pe 7-8 februarie credeti ca as putea ramane insarcinata. Va rog frumos sa-mi raspundeti.
Multumesc Frumos!

Răspuns Câştigător
| arrriadna a răspuns:

Cand a fost ultimul ciclu?
Calendarul este asa. Presupunem ca a venit ciclul pe data de 1 (tu o sa numeri zilele babeste). De pe 1 pana pe 5 nu-i nici o grija. De pe 6 pana pe 10 e risc moderat. De pe 10 pana pe 20 e risc maxim, esti in perioada fertila. De pe 20 pana pe 27 e risc moderat. De pe 27-29 deja ar trebui sa iti vina ciclul si nu e nici un risc.
De-asta am intrebat cand a fost ciclul precedent.
Daca nu folositi prezervativ (esti sigura in privinta BTS), poti opta pentru foitele chinezesti, coitus intrerruptus sau, daca e grava treaba pastila de a doua zi.
Nu mai risca aiurea, fiindca o intrerupere de sarcina nu e "visul oricarei femei" ci cosmarul ei.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca da. Fiecare contact sexual neprotejat poate duce la o sarcina. Sansa variaza in functie de perioada ciclului menstrual in care te gaseai la momentul contactului neprotejat.

| CevaNormal a răspuns:

Yeap...

Răspuns utilizator avertizat
| poesia a răspuns:

Eu nu stiu de ce ai acceptat sa isi dea drumul in tine, de ce nu v-ati protejat

| raisssa a răspuns:

Da poti ramane, daca nu ai luat anticonceptionale inainte...