| aurgrigor8 a întrebat:

Buna,daca prietenul isi da drumu in mine (cam peste o saptamana ar trebui sa am menstruatia) credeti ca as putea ramane insarcinata? Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU. In mod absolut sigur NU se poate forma o sarcina in perioada ultimelor 9-10 zile ale ciclului menstrual chiar daca sperma este ejaculate intentionat in vagin. Insa trebuie sa fii absolut sigura ca acea data de incepere a viitoarei menstruatii este foarte sigura si ca se va produce negresit cu o diferenta de maxim +/- 1 zi fata de data reiesita din calcul. Multa sanatate!

| h3r a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mare rabdare presupun raspunsurile tale, bine explicate.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru h3r):

Incerc sa ofer raspunsuri formulate pe intelesul lor ori conforme cu nivelul de cunostinte a majoritatii copiilor indiferent de sexul sau de varsta lor, chiar si a celor aflati inca la varsta frageda a pubertatii, ori a tinerilor care deja sunt adolescenti si sunt in pragul/momentul de a-si incepe viata sexuala, dar si altor categorii de personae, indiferent de varsta, educatie, scolarizare sau cultura lor generala. Prin aceste raspunsuri incerc sa ofer informatii, certe, exacte dar mai ales CORECTE, adica ceea ce ar fi de fapt datoria ministerului educatiei de a introduce in programa scolara a orelor de Educatie sexuala in locul altor ore, printre care unele sunt absolut inutile.

| h3r a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ei bine, ai cuvinte de lauda din partea mea.

19 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu poți rămâne gravidă.

| alina2k18 a răspuns:

Unde mai exact in tine sa isi dea drumu'?winking
Ca daca isi da drumu in gura ta nu ramai insarcinata 100%winking

| aurgrigor8 explică (pentru alina2k18):

In vagin si-a dat drumu!

| alina2k18 a răspuns (pentru aurgrigor8):

90% Sanse sa nu ramai daca ai ciclu regulat si iti vine menstruatia in 7 zilewinking

| aurgrigor8 explică (pentru alina2k18):

Din pacate nu e regulat.....si daca imi vine mai tarziu de 7-8 zile?

| alina2k18 a răspuns (pentru aurgrigor8):

Pai eu nu m-as risca.
De ce nu te protejezi?

| aurgrigor8 explică (pentru alina2k18):

Nu vrea el

| alina2k18 a răspuns (pentru aurgrigor8):

Foarte rau atunci.
Pune-l sa isi dea drumu in alta partewinking uite asa acum stai cu frica 10 zile pana vine ciclu, daca vinewinking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt șanse foarte mici să rămâi gravidă, dar dacă ai menstruația neregulată, șansele cresc.Protejați-vă,nu asculta tu de el.Prezervativul te scutește și de o sarcină nedorită și de boli cu transmitere sexuală.Tu de unde poți fi așa sigură de exemplu că nu are vreo boală (HIV/SIDA, sifilis, gonoree, etc.) pe care ar putea să ți-o dea și ție? De unde știi pe unde a umblat sau pe unde încă mai umblă?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am luat în calcul varianta că și-a dat drumul în vaginul tău. Dacă și-a dat drumul în gura ta nu are cum să fi rămas însărcinată. Apropo, câți ani aveți fiecare?

| aurgrigor8 explică (pentru anonim_4396):

In vagin si-a dat drumu, eu am 17 si el 22

| sofisis a răspuns (pentru aurgrigor8):

Dar de ce e atat de nesimtit acest gagic al tau?
Adica, ok, inteleg ca nu vrea prezervativ dar macar sa ejaculeze afara sau ceva. Pe bune?
Si tu de ce nu te protejezi? Scuza ta care este? Exista anticonceptionale de toate formele. Exista inel de silicon, exista injectie o data la 6 luni, exista pastile, exista ovule, exista foite ....pana mea. Sunt o gramada de metode de evitare a sarcinii.

Răspuns utilizator avertizat
| NikFlorian a răspuns:

Cati ani ai? Numai Dumnezeu stie!
Ar fi bine sa consulti un medic ginecolog sa nu ai surprize pe mai tarziu, primavara vine si berzele cam se aduna.
Iti urez succes!

| QQanswer a răspuns:

100% DA. Winter is cominf baby laughing Sanatate!