| cristiana96 a întrebat:

prima oara cand faci sex adica cand te dizvirginezi trebuie prezervativ? de ce?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, fiindca riscul de transmitere al unei boli si riscul de sarcina sunt maxime la primul contact sexual. In plus, e mai putin dureros pentru fata cu prezervativ si lubrifiant.

| mgtow a răspuns:

Pai prima data daca se face dupa nunta nu e necesar prezervativ deoarece ai incredere suficienta in acea persoana dar daca e acum trebuie sa folosesti asa eviti o surpriza neplacuta

| Crisu a răspuns:

Nu trebuie neaparat. Cum vrea fiecare, dar e recomandat sa folosesti. De ce? Pentru ca poti ramane gravida daca el isi da drumu in tine.

Abh
| Abh a răspuns:

Ca sa previi o sarcina nedorita si contactarea unei boli dermato-venerice.

| shtephie a răspuns:

Da, normal daca nu vrei sa ramai gravida sau sa iei vreo boala!

| anaid a răspuns:

Da...sa nu te trezesti mamica peste 9 luni sau sa iei vreo boala cu transmitere sexuala.Documenteaza`te inainte de a face pasul asta.
Gasesti ce internet ce informatii vrei.

| jasmine73 a răspuns:

Poti ramana insarcinata daca esti in perioada fertila
si pentru a nu contacta vreo boala cu transmitere sexuala mai bine sa folosesti prezervativ

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Doar la baieti trebuie durecs laughing

| Bibuşca a răspuns:

Daca nu iei prezervativ vei deveni gravida sau te vei intalni cu o boala...Eu am citit si celelate mesaje si multi au mare dreptate...si daca tu vrei sa ai vreo boala sau sa fi insarcinata tu vei alege!

| bLacKxXanGeL a răspuns:

Sa nu iei vreo boala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-au raspuns deja multi. du-te inapoi la teme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nup trebuie sa folosesti limba partenerului