| bellasweet a întrebat:

Prima oara se face cu prezervativ sau fara?

Răspuns Câştigător
| missme90 a răspuns:

Prima data cu siguranta DA. si am sa iti explic de ce.
fiind prima data tu vei sangera. deci o sa fie si periculos si pentru iubitul tau daca cumva ai vreo boala ceva. + de asemenea si tu vei fi expusa la bacterii si tot felul de pericole deoarece ti se va rupe himenul.
el nu cred ca va fi incantat sa isi vada penisul plin de sange.
apoi mai mult ca sigur pe tine te va durea, ceea ce il va forta pe el sa se opreasca de multe ori. daca este neexperimentat s-ar putea sa isi dea drumu fara sa fie constient de asta.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tinand cont ca riscul de sarcina si de BTS este maxim prima oara, se impune prezervativul. In plus, toata lumea stie ca este mult mai putin dureros pentru femeie daca se foloseste prezervativ.
Sunt insa cupluri in care femeia conteaza mai putin si atunci ei decid sa sacrifice fata si sa o supuna la oricate dureri. Atunci fac sex fara prezervativ cu conditia sa-si faca anterior toate analizele obligatorii si sa mearga la un consult de planning familial pentru ca fata sa primeasca contraceptive.

| Komododragosh a răspuns:

Daca ai mare incredere in baiat ca se poate controla, atunci si fara, dar e recomandabil cu. Poti face fara numai cand iei anticonceptionale sau cand vrei un copil.

| ruPfashu a răspuns:

Poti sa o faci si cu un ciorap flausat. Daca nu vrei sa ramai insarcinata, protejeaza-te!

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Fara prezervativ e bine sa o faci doar cand vrei un copilwinking
e o prostie sa asculti de unii care habar au si spun ca prima oara nu patesti nimic fara prezervativ

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei copii poti sa o faci si fara.

| RAY a răspuns:

1 in primul rand eviti o sarcine nedorita simplu o faci dupa ciclu primele zile de dupa nu la jumatatea luni

2 nu o faci cu oricine chestia asta e ceva unic in viata unei fete
3 ai grija ca sunt multe boli majoritatea se transmit sexual
in concluzie ai incerdere in iubit o faci neprotejat, nu ai o faci protejat

| RAY a răspuns:

Pentru tine ca fata tot la fel e ori cu ori fara ma refer la cea ce vei simnti, pentru baiat fara perzevativ e mai intens orgasmul

Răspuns utilizator avertizat
| Anonnymous a răspuns:

Atata timp cat nu se foloseste alta metoda contraceptiva (anticonceptionale, pentru ca ma indoiesc ca o virgina foloseste sterilet sau altceva), da, se foloseste prezervativul. happy

| Billixika a răspuns:

Cu prezervativwinking
Presupun laughing)