| vnvrgvskjdv a întrebat:

prima relatie pe la cati ani ati avut-o? Considerati ca varsta respectiva era cea potrivita? Stiu ca nu e o intrebare seriasa, dar eram curioasa sa vad cum "le merge" altora.

Răspuns Câştigător
| AndyLavy a răspuns:

Pai daca, si sper ca este, adevarat ceea ce spui tu, despre tine, atunci esti o fata desteapta descurcareata si cu capul pe umeri. Este foarte bine sa ai un prieten mai ales ca in ziua de azi copiii ( daca ii mai pot numi asa) au prieteni de la 10, 11, 12 ani.Societattea a evoluat ( sau cel putin asta vreau sa cred ). Nu vad nimic rau in a-ti face un iubit daca esti constienta de faptele tale. Fii responsabila, si gandest-te de doua ori inainte sa te implici intr-o relatie, atat emotional cat si din alte puncte de vedere.Nu fa nimic in gramad, pentru ca timp este destul. si daca tu tii la persoana respectiva si le la tine nu vad ce ar fi in neregula. Mai asteapta ceva timp, sa il cunosti mai bine, sa va cunoasteti, sa uteti avea incredere unul in cealalt. Si apoi il poti prezenta parintilor. Vbeste mai intai cu ei, nu le spune de relatie. poti incepe prin a le spune ca iti place un tip, poveste-le despre el, fa-i sa vrea sa il cunoasta ( pentru binele tau ), si apoi cu timpul, daca si lor le va placea de baiat, le poti spune ca ai o relatie. NU e indicat sa ai o relatie cu un baiat mai mare cu multi ani decat tine. un an, maxim doi. mai ales la varsta asta. Pt ca, cu putine exceptii baietii vor doar sex la aceasta varsta si nimic mai mult.Ai grija in cine ai incredere, si traieste-ti copilaria cat mai frumos, pentru ca vei regreta mai tarziu daca nu vei face asta. din cate am vazut la generatia voastra si nu numai nu prea mai exista copilarie. si e maaare pacat, pentru ca este daca nu cea mai frumoasa, printre cele mai frumoase etape.

9 răspunsuri:
| Liviucu a răspuns:

26. Si da, clar varsta trebuie sa fie una potrivita. Cu siguranta. Categoric. Bineinteles! happy

| AndyLavy a răspuns:

Depinde la ce fel de relatie de referi? Prima data m-am indragostit la 14 ani, am iubit persoana respectiva vreo 3 ani. Am fost impreuna doi ani jumatate. A fost prima mea iubire iar asta nu a implicat relatii sexuale. Prima relatie sexuala am avut-o la app 18 ani. cu persoana cu care inca sunt si acum ( avand 20 de ani in momentul de fata) Da. consider ca a fost o varsta potrivita, pentru ca am fost constienta de ceea ce fac, si mi-am dorit acest lucru, si nu regret absolut nimic. Tie cum iti merge?happydaca nu te deranjeaza sa raspunzi

| vnvrgvskjdv explică (pentru AndyLavy):

Pai a 13 ani si am inceput o relatie...dar ma gandeam ca sunt cam mica si de aceea nu vreau sa le spun parintilor mei pentru ca ei sunt ceva gen ''stai cu gandul la carte'' si daca iau o nota mica nu vreau deie vina pe iubitul meu.Am note mari,invat bine,imi castig banii singura(doar pentru a ma intretine singura cu hainele,pachetul la scoala si rechizitele; cant la spectacole,vand fituici,fac bratari, primesc o bursa de merit, vand teme)si consider ca e ok sa am un prieten.Dar nu stiu ce vor zice ei, si sincer, nu prea vreau sa aflu parerea lor happy.

| vnvrgvskjdv explică (pentru AndyLavy):

Un sfat pentru mine de la cineva mai mare happy? Imi dati big grin?

| AndyLavy a răspuns (pentru vnvrgvskjdv):

Pai daca, si sper ca este, adevarat ceea ce spui tu, despre tine, atunci esti o fata desteapta descurcareata si cu capul pe umeri. Este foarte bine sa ai un prieten mai ales ca in ziua de azi copiii ( daca ii mai pot numi asa) au prieteni de la 10, 11, 12 ani.Societattea a evoluat ( sau cel putin asta vreau sa cred ). Nu vad nimic rau in a-ti face un iubit daca esti constienta de faptele tale. Fii responsabila, si gandest-te de doua ori inainte sa te implici intr-o relatie, atat emotional cat si din alte puncte de vedere.Nu fa nimic in gramad, pentru ca timp este destul. si daca tu tii la persoana respectiva si le la tine nu vad ce ar fi in neregula. Mai asteapta ceva timp, sa il cunosti mai bine, sa va cunoasteti, sa uteti avea incredere unul in cealalt. Si apoi il poti prezenta parintilor. Vbeste mai intai cu ei, nu le spune de relatie. poti incepe prin a le spune ca iti place un tip, poveste-le despre el, fa-i sa vrea sa il cunoasta ( pentru binele tau ), si apoi cu timpul, daca si lor le va placea de baiat, le poti spune ca ai o relatie. NU e indicat sa ai o relatie cu un baiat mai mare cu multi ani decat tine. un an, maxim doi. mai ales la varsta asta. Pt ca, cu putine exceptii baietii vor doar sex la aceasta varsta si nimic mai mult.Ai grija in cine ai incredere, si traieste-ti copilaria cat mai frumos, pentru ca vei regreta mai tarziu daca nu vei face asta. din cate am vazut la generatia voastra si nu numai nu prea mai exista copilarie. si e maaare pacat, pentru ca este daca nu cea mai frumoasa, printre cele mai frumoase etape.

| AndyLavy a răspuns:

Graba*
scuze pentru eventualele greseli.
mi-e lene sa citesc dupa pentru a corecta.
Succes mai departe in tot ceea ce iti propui, si ai mare grija in legatura cu alegerile pe care le faci.
Pe cat posibil trebuie sa traim fara regrete, chiar daca este aproape imposibil happy

| vnvrgvskjdv explică (pentru AndyLavy):

Nu-i nimic in legatura cu greselilee de punctuatie, ca inteleg.Da ce am spus despre mine este adevarat si iti multumesc pentru sfat si complimente big grin :*. Parintii mei il conosc deja pe baiat, il plac si ei foarte mult, cred ca pe el il place cel mai mult dintre toti prietenii mei pe care ei ii cunosc.Mama a zis de multe ori ca suntem frumusei impreuna laughing,ceva la care nu prea ma asteptam. Oricum stiu ca nu e ceva gen ''bad boy'' si parintii mei la fel.El e pianist, eu sunt flautista si cantam in diverse locuri(separat) si vad ca are bunul simt chiar cu toata lumea, indiferent daca e femeia de servici sau o fetita foarte mica, el tot ii deschide usa inainte,(si alte chestii, dar deja am spus prea multe chestiii inutile) deci pare genul de iubit pe care ar vrea parintii sa-l aiba o fata(asa consider eu). Multumesc de sfat.:*

| AndyLavy a răspuns (pentru vnvrgvskjdv):

Pai atunci succes, sper sa aveti o relatie cat mai frumoasa mai de durata si sa ba bucurati unul de celalat, pentru ca in ziua de azi mai rar persoane care stiu ceea ce vor de la viata si de la propria persoana. bafta muulta si la scoala, si in tot ceea ce iti propui!

| ButONaSirynuKA a răspuns:

Pai eu am avut-o anul asta..adik la 13 ani si app dupa mine varsta inaltimea culoarea pielii etc nu cont cea ce conteaza este sufletul ca degeaba arata bine are bani etc daca e inganfatbig grin

| BiaBianca33 a răspuns:

Buna, am 15 ani si nu am avut nici o relatie, nici nu-mi doresc in viitorul apropiat!