| Ofiintă a întrebat:

problema mea este ca nu pot sa ma indragostesc. Aproximativ de doi ani nu am mai fost indragostita si imi lipseste acest sentiment.
Ma simt ca o stana de piatra neavand sentimente, nu stiu ce este important in viata, care sunt lucrurile carora ar trebui sa le acord o mai mare importanta pentru ca nu sunt motivata.
Simt ca toata viata asta se desfasoara intr-o continua rutina fara nimic iesit din comun care sa-mi starneasca cheful de viata.
Uneori ma intreb daca o sa am si eu o relatie pentru ca avand 18 ani inca nu am avut.laughing
Cred ca am intrat intr-o stare unde m-am blocat si nu pot sa ies.
Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ehehehe draguta esti la inceput de drum, mai ai putin si ajungi studenta, acolo te asteapta distractia vietii tale iti recomand sa nu te complici cu relatii serioase pentru ca esti tanara, trebuie sa zbori din floare in floare ca albinuta, iar studentia iti va oferi destrabalaea la care nu te-ai asteptat, vei trece prin multe cearsafuri, vei merge in club la distractie si agatat cu fetele va intoarceti la 7 dimi la camin si pe urma la curs, asta e viata, ddeocamdata prioritatea ta este scoala, invata ca sa fii admisa intr-un centru universitar de prestigiu cum e Bucuresti cluj, acolo te asteapta viata adevarata

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca tine sunt majoritatea fetelor, fi fara griji esti normala macar tu recunosti

| neutrino a răspuns:

Iesi mai mult in lume, dar fara sa exagerezi, o fata trebuie sa stie sa se faca bine vazuta.

| Alcyon a răspuns:

Iesi in oras cu baietii si o sa apara si alesul.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic, o sa ai parte de acest sentiment cand te va interesa cineva foarte mult. Pana atunci, nu e obligatoriu nici sa ai prieten. Poate dura cateva luni, poate dureaza o perioada mai lunga, habar n-am. Nu cred ca e ceva cu tine dpv medical.

| Dracoola a răspuns:

A te indragosti nu se produce programat. Se intampla atunci cand este sa fie.

| justkillmenow69 a răspuns:

Wtf?
bai, scuze ca-ti spun dar iubira nu e ca o pereche de pantofi pe care-i cauti, si boom mei la mall si ii gasesti.
Ea apare cand vrea, cand vezi un baiat sau fata care efectiv il iubesti sau o iubesti.