| ruxandraaaaioanaaaa24 a întrebat:

Recent am inceput sa ma gandesc ca cel mai important ar trebui sa fie sa fiu fericita. Eu cu mine. Si in felul asta, intr-o relatie, atunci cand inevitabilul s-ar produce si ar interveni o despartire, nu as simti ca fericirea mea a plecat odata cu acea persoana. Ce parere aveti despre asta?

10 răspunsuri:
| alin131 a răspuns:

Cred ca bunicii nostri in general nu gandeau asa. Se luau si ramaneau pana la adanci batraneti impreuna.

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru alin131):

Da, numai ca eu aici ma refeream doar la o relatie, nu si la o casnicie.

| alin131 a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

Cand joci la loto joci pentru premiul cel mare sau pentru cel mic?

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru alin131):

Evident ca pentru premiul cel mare, doar ca pentru mine la momentul asta casatoria nu reprezinta premiul cel mare. Acum vreau doar sa fiu fericita si linistita. happy

| alin131 a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

In ce consta fericirea din punctul tau de vedere?

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru alin131):

Fericirea e in lucrurile marunte din viata. Faptul ca ma trezesc dimineata, ca sunt sanatoasa, ca am familia bine, sanatoasa, ca pot sa vad rasaritul, apusul, sa simt mirosul teilor, al florilor. Mai departe de asta, fericirea e sa iubesti sincer si sa fii suficient de norocos sa primesti inapoi acelasi lucru. Fericirea e atunci cand simti ca ai ce sa lasi in urma.

| alin131 a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

Fi fericita.

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru alin131):

Intr-un fel, sunt. happy

| Nevm a răspuns:

Asta este cea mai buna decizie pe care ai putea sa o iei in viata ta.

| CanYouFeelMe a răspuns:

E ok. Dar ar fi mai bine să nu-ți pese. Adică nu mori dacă te desparți o dată.
Trebuie să fii dură în viață.
Sper că te-am ajutat. (: