| BrunetzikaSensibila a întrebat:

Buna tuturor
am o relatie cu un baiat pe care il iubesc enorm dar de la un timp nu prea ma mai simt fericita in aceasta relatie
el are un fel de a fi putin diferit de al meu si unele lucruri pe care le face sau le spune fiind normale pentru el pe mine ma deranjeaza uneori
ce as putea sa fac sa ma obisnuiesc cu acest comportament al lui si sa nu iau toate chestiile asa in serios? pentru ca nu mi se pare normal sa fiu nefericita alaturi de persoana pe care o iubesc cel mai mult
imi fac prea multe idei si stau sa analizez fiecare vorba pe care o spune.el e mai spontan si spune tot ce-i trece prin cap fara sa realizeze si nu se gandeste ca pe mine m-ar putea intrista ceva pentru ca asa e felul lui si i se pare ceva normal
eu de cateva zile tot stau si ma gandesc ce sa fac, ce sa schimb ca totul sa fie bine pentru ca vad si eu ca ceva nu merge dar nu inteleg ce.
cand iubesti si ai o relatie cu persoana respectiva ar trebui sa fi cel mai fericit om din lume dar eu am momente in care cad pe ganduri si devin trista
voi ce parere aveti? Am nevoie de cateva sfaturi
Nu vreau sa il pierd
dau funda
multumesc

4 răspunsuri:
| Cocodrilo a răspuns:

Dupa cum povestesti, rezulta ca a venit momentul sa-l pui in carantina vreo 2-3 luni. Da-i un avertisment pasnic si fii cu ochii pe el. S-ar putea sa incerce dar de forma, ceeace nu se pune.
Daca nu se vede o schimbare clara, sa stii ca nu va fi niciodata mai bine. Nu-ti fa iluzii. Va trebui sa cedezi tu tot timpul si sa-ti mai ceri si scuze ca esti asa cum ai vrea sa fii.

Dar poti sa o iei ca pe un bonus: o noua sansa, la care vei sti mai multe.

P.S. Esti cel mai fericit cind iti imaginezi cum ar fi sa iubesti. Cind esti in miezul problemei esti asa cum se nimereste. Crezi ca cei care isi maltrateaza partenerul (iau un exemplu extrem) nu au inceput si ei ca toata lumea prin a-l iubi? Uneori dragostea e mai slaba decit naravul iar cel din urma invinge. De fapt nu exista nicio regula. De aceea trebuie sa fii pregatita actionezi diferit de la caz la caz. Dar nu inseamna ca daca odata a iesit prost va fi mereu la fel.

| Azµre a răspuns:

Treci peste, dacă nu te simți în pielea ta nu merită.

| rikkimady16 a răspuns:

Pai spune-i ce te deranjeaza in comportamentul lui si din ce spune. nu incerca sa il schimbi, doar spune-i frumos, ceva gen uite asta m-a deranjat sau cum vrei tu sa ii spui. intr-o relatie trebuie sa existe comunicare, sa va puteti spune orice unul altuia, sa ai curajul sa ii spui ce nu iti place la persoana respectiva. ar trebui sa te gandesti si la comportamentul tau, sa nu mai analizezi fiecare cuvant spus, decat daca e important si e spus intr-un mod foarte serios. nu stiu ce sa iti mai zic, depinde de tine happy Bafta! :*

| killera a răspuns:

Prin aceeasi situatie trec si eu.Toti suntem diferiti, avem comportamente diferite si sincer fa o schimbare. Eu am ajuns la concluzia ca: am facut ca lucrurile sa mearga spre mai bine dar cu timpul au revenit la normal.Si am lasat-o balta. Dar daca iubesti si te iubeste ar trebui sa cadeti de acord. Bafta!