| elenaelllly a întrebat:

Hey.
Am o problema destul de mare. Deci, prietena mea cea mai buna s-a despartit recent de un tip. Problema este ca el este interesat de mine si as fi vrut sa-i dau o sansa, insa mereu m-am gandit doar la fericirea ei si ca ea va suferi dupa toata chestia asta, asa ca mi-am luat timp de gandire si bineinteles, ei i-am ascuns detaliile. De ceva timp ea oricum se distantase de mine si s-a apropiat de o colega, uitandand de mine in doua secunde. Dar chestia care mi-a pus capac a fost, atunci cand au intrat la banuieli si m-au barfit de fata cu toti. Din orgoliu si la sfatul unei alte fete am acceptat o relatie cu el, gandindu-ma ca daca nu o sa simt o sa o rup cu el destul de usor si ca destul m-am gandit la altii, ar trebui sa ma gandesc si la mine. Ieri ea a tinut sa afle adevarul, asa ca am incercat sa-i spun cum sta situatia, dar a inceput sa se isterizeze si sa ma faca in toate felurile. Problema este ca, odata cu ea, le-am pierdut si pe celelalte fete, pe care le stiu de o viata si pe care credeam ca le cunosc.
Acum nu stiu daca sa o rup cu el sau cu ea. Pe cine ar trebui sa aleg?

Răspuns Câştigător
| KinderBeeeib a răspuns:

Imi pare rau de situatia penibila in care esti. Daca aceste "prietene" te uita asa usor de ce sa nu sufere ele si sa suferi tu? Lor nu le pasa adica cum sa te barfeasca cea mai buna prietena de fata cu altii si vorba aceea ca tu ii luai apararea si faceai tot pentru binele ei.
Alege-l pe baiat el iti va fi alaturi si aceste panarame deja isi gasesc pe altcineva si asa vei face si tu iti gasesti alte prietene oh go on nu trebuie sa suferi si cu acest baiat, nu-l parasi pentru ca asa vrea fosta ta prietena...e mai bine! Poate baiatul asta tine la tine cu adevarat si daca iti vei gasi noi prietene te vor sprijini si iti vor fi prietene adevarate nu false.Si poate e mai bine fara ele si insfarsit vei putea fi cu adevarat bine.Ele ce conteaza? Ea exagereaza si da te-ai gandit cam mult la ea...

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu ai de ce sa o rupi cu el, daca voi va intelegeti bine. In rest, sunt numai barfe, de care oricum nu vei scapa niciodata.

| elenaelllly explică (pentru neutrino):

Chiar nu stiu. Mi-am pus atata lume in cap si ma simt parca singura in toata problema asta. Plang de cateva zile in continuu si ma gandesc doar ca daca nu s-ar fi intamplat una ca asta as fi avut inca pe multi langa mine

| neutrino a răspuns (pentru elenaelllly):

Nu uita ca prietenul la nevoie se cunoasre. Daca tu te simti "curata", altceva nu mai conteaza.

| h3r a răspuns:

Pe niciunu!
Cum ai vrea să reacționeze?
Nu te-ai gândit deloc la prietena ta, chiar dacă zici că ai făcut-o. Contează că ai avut intenții...și mai ales, indiferent de cum a reacționat ea, nu trebuia să te bagi cu acel tâmpit, care doar profită de tine, v-a folosit pe amândouă.
E rău că mai stai încă pe gânduri...

| OchiiDinUmbra a răspuns:

La amandoi eu as spune:
1) ca prietena ta nu-ti este prietena adevarata
2) daca tipul ala a jucato pe degete si i-a dat papucii asa dintr-o data ce te face sa crezi ca cu tine o sa fie altfel? bine..sa zicem ca poate merita o sansa, dar nu te atasa prea tare si sa nai prea mari asteptari de la elwinking

| Lik3BoSS a răspuns:

Dai verde

| Adryana_Anka_1993 a răspuns:

Iti spun in felul urmator sunt baiat. poza e altceva de pe facebook am gasit-o laughing dar important e in felul urmator continua cu baiatul doar daca il placi nu-ti bate joc de saracu baiat ca e pacat si incearca sa repari cu celelalte fete lamurindo pe fosta ta cea mai buna prietena si pe restul ca in primul rand nu e bine ce au facut ele si ca nu ar fi trebuit sa actioneze decat calculand cu mare atentie tot ce se va intampla in viitor probabli conteaza pentru tine acele prietene baga id meu t. iulian1999 sa mai vb acolo voi incerca sa te ajut ca am fost in aceeasi situatie doar baga id-ul meu te astept