| Emilia1015 a întrebat:

Recent mi-am inceput viata sexuala. Aseara am avut al 3 lea contact sexual (mentionez ca nu m-a mai durut deloc). Astazi de dimineata, cand am mers la baie, mi-a curs putin sange (nu de culoare inchisa). Menstruatia trebuie sa-mi vina saptamana viitoare, deci se exclude aceasta varianta. Sa fie ceva grav? Oare abia acum mi s-a rupt himenul? Multumesc!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea ca abia acum la al 3-lea contact sexual sa se fi rupt himenul este cat se poate de plauzibila si sa fie cauza reala a acestei sangerari, care altfel este chiar inexplicabila. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Cauza sangerarii de care vorbesti, este ruperea himenului in urma ultimului act sexual pe care l-ai avut cu prietenul.

| Donsavas a răspuns:

De ce nu doresti tu sa te consulti cu un ginecolog? De-acum, trebuie sa te ''abonezi'' la cabinetul unuia!

| Annamaria21 a răspuns:

Este normal sa iti curgă putin sânge