| crissa20 a întrebat:

Referitor la intrebarea aceasta:
http://m.tpu.ro/......nu-suntem/
ce ziceti? Ar trebui sa-mi vad de treaba mea si sa uit de colegul meu de birou? Mi-e foarte greu sa fac asta pt ca ne vedem zilnic si pe de alta parte mi-e mila de actualul meu prieten si chiar si de logodnica lui( daca exista) mi-e mila si intr-un fel ma simt prost pt ceea ce simt acum, imi dau seama ca nici actualul meu si nici prietena colegului meu nu merita ceea ce se intampla...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci invata sa te abtii si sa nu distrugi 2 relatii pentru ca tu vrei fructul nepermis.
Invata sa respecti oamenii si sa nu le distrugi vietile pentru ca tie ti-a cazut cu tronc cineva!
Comporta-te ca un om cu creier si repliaza-ti sentimentele si pornirile!

| neutrino a răspuns:

In asemenea cazuri mila nu-si are rostul!

| Sfatosul2012 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vezi ce se poate intampla. Daca e el the one?

| crissa20 explică:

Nu se poate sa nu-mi fie mila si mai ales sa ma simt vinovata...