| iwannabeperfect a întrebat:

Simt ca nu mai stiu cine sunt,ce fac, ma simt prost,o ratata si parca nu ma regasesc. trec printr-o perioada dificila, ce sa fac?
funda*

4 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Domnisoara, este cel mai greu moment din viata dumneavoastra. Ce ati putea face? Depinde in primul rand, de problemele pe care le-ati avut.
Rezolvarea, aici, va garantez nu o gasiti.
Poate, va par nebun, dar incercati sa mergeti la un preot si discutati cu el.
Cel putin eu asa am procedat si am trecut prin foarte multe perioade grele.
Iar, daca va ganditi la sinucider, calmante sau alte aiureli, mai rau va fac, decat bine.
Va astept cu un mesaj, daca doriti sa mai discutam.
Va multumesc pentru atentia acordata si iertati-m pentru timpul ce vi l-am rapit!

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Hexiled a răspuns:

Viata e un laborator, in care omul intra necunoscator si iese ca un cunoscator, intra ca un element simplu si iese ca un element complex, din impur devine pur, din sclav devine liber, dintr-un om plin de ura un iubitor, de la slabiciune ajunge la putere, de la durere la fericire, de la moarte ajunge la Nemurire."

Fundaa?

| angelica02 a răspuns:

Buna,incearca sa te linistesti,stiu prin ce treci tu pentru ca prin asta am trecut si eu,si nu aveam pofta de nimic ma simteam,obosita,suparata si nu aveam pofta sa vorbesc cu nimeni,nu voiam sa vad pe nimeni pentru ca aveam acea suferinta ingrozitoare pe care o simteam doar eu si nu puteam sa eu spun nimanui pentru ca nu intelegea niciodata ce aveam eu pe suflet,eram complet ranita din cauza iubirii si cred ca asta este si la tine te-as sfatui sa iti pastrezi calmul,sa fii tu insati inteleg e prea greu pentru tine asta dar macar incearca,nici eu nu mi-am revenit complet dar incerc mereu sa trec peste orice greutate care imi apare viata, incerc sa ma rog la Dumnezeu sa ma ierte, dar la toti ni se intampla asa si trebuie sa fim puternici eu iti doresc sa fii puternica sa treci si sa intreci orice greutate si necaz din viata ta, sa il tratezi cu indiferenta sa vada ca nu il ai la suflet ca esti puternica si poti sa infrunti orice greutate, pentru ca indiferenta doare tare! mult noroc