| crissa20 a întrebat:

trec printr-o situatie foarte dificila! M-am indragostit de colegul meu de birou si cred ca si el de mine( nu suntem impreuna sau ceva), dar pur si simplu imi place ca face atat de multe lucruri pt mine si il plac foarte mult ca barbat! El e nou in firma la fel ca si mine si ma ajuta cu tot! Ultimul gest frumos pe care l-a facut pt mine a fost vineri, eu vorbeam cu celelalte colege de birou despre sortimentul preferat de bomboane si el in pauza mare s-a intors cu sortimentul meu preferat asa fara niciun motiv va dati seama ca toti colegii si-au dat seama ca ma place( si mie mi s-a confirmat aceasta banuiala)...problema e ca eu sunt intr-o relatie cu un barbat de 5 ani dar nu locuim impreuna, insa de el nu stiu nimic, insa am intrat pe facebook-ul lui si din,, sapaturi" am ajuns la concluzia ca e logodit! Ce ma sfatuiti sa fac?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pai in situatia asta numai tu poti decide deoarece nu stim cat de buna e relatia ta acum, cat de mult va iubiti... numai tu poti sti daca merita sa-ti parasesti iubitul pentru acest coleg mai ales ca are si el pe cineva. Eu cred ca daca relatia ta cu iubitul actual e buna atunci nu ar trebui sa-l parasesti pentru acest coleg cu care nu se stie daca vei ajunge la 5 ani... Dragostea adevarata e rara, nu da cu piciorul in ea pentru niste ochi deocheati! Parerea mea! happy

| Oana92 a răspuns:

Sa iti vezi de treaba ta. Daca separat vet ajunge la concluzia ca relatiile voastre nu mai functioneaza si ca m-ai bine le incheiati e ok sa iesiti impreuna, dupa. Dar nu ii forta lui mana prin faptul ca i te oferi pe tava... Si nici nu te folosi de el ca pretext pentru a iesi din actuala relatie.

| crissa20 explică:

Relatia mea cu actualul e foarte buna, sunt intr-o situatie groaznica! Cu actualul ma vad 4 zile pe luna, cu colegul meu ma vad mereu...tin la el enorm si e totul foarte dificil