| ruxandraaaaioanaaaa24 a întrebat:

Trec printr-o situatie in care ma simt confuza si as avea nevoie de un sfat sincer. Recent am revenit la sentimente mai bune fata de o mai veche prietena, ne-am mai intalnit, am mai vorbit. toate bune. Ea se stie cu colegi de serviciu si unul dintre colegi i-a zis ca m-a vazut la prietenii ei comuni pe Facebook, ca i-am atras atentia si ca sa imi dea ea o fotografie cu acest baiat si un altul si sa ii zic ei care mi se pare mai dragut. Iar eu am spus ca respectivul mi se pare ok, cel care o rugase pe ea sa ma intrebe.
Asa se face ca acum suntem intr-un grup de whatsapp eu, prietena mea, colegul ei de serviciu si inca o tipa. Si tipul asta m-a tot intrebat lucruri despre mine, tot vrea sa ne vedem, sa iesim, a facut o gluma si apoi a avut grija sa nu ma simt eu aiurea/jignita etc. E oare posibil ca intr-adevar sa ma simpatizeze?
Am mai trecut prin ceva asemanator mai demult si apoi am suferit pentru ca am dat cu piciorul cuiva caruia chiar ii pasa de mine si pentru care chiar insemnam ceva. Nu as vrea ca acum sa mai repet greseli din trecut.

2 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Atunci nu repeta greselile din trecut.
Poti sa iesi cu el sa vezi cum decurge, daca e bine o sa fi intr-o relatie, daca nu, mai mult noroc cu urmatorul.
O sa castigi experienta, o sa cunosti o persoana noua, deci, cum ai vrea sa stii ce e intr-o carte daca inca te uiti la coperta?
Iesi cu el si vezi ce o sa fie.

| CristinaAnnabella a răspuns:

Eu cred ca acel băiat chiar te place, intalniti-vă odată la un suc si vezi daca va potriviți sau nu, sa fi atenta la fiecare detaliu si o sa iti dai seama ce simte pentru tine