| marianaaaaaaa12334 a întrebat:

Revin cu o intrebare, am o intâzâiere de 7 zile a ciclului menstrual. Am avut contact sexual de 2 ori și o data am făcut protejat și o data neprotejat niciodată nu și-a dat drumul in mine...luna trecută mi-a venit menstruația in 22 de atunci in prezent nimic... sfaturi?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ai omis, ai uitat sau nu ai stiut ca trebuie sa precizezi in mod cert si expres cea mai importanta informatie in legatura cu caracteristica principala a ciclului tau memstrual si anume daca ciclul este te tipul NEREGULAT sau REGULAT, din acest motiv NU se poate formula un RASPUNS cert, concret si obiectiv. Pe baza a ceea ce ai transmis in prezenta intrebare, se pot emite doar simple pareri sau presupuneri cu totul subiective si mai ales lipsite de orice valoare.
Pentru ca cineva sa poata sa formuleze un raspuns catusi de cat corect, acesta trebuie sa cunoasca/sa stie toate informatiile care sunt legate de : tipul ciclului menstrual, de lungimea ciclului ca numar de zile, data la care a inceput ultima menstruatie, data la care a fost intretinut actul sexual neprotejat, cat este de experimentat partenerul tau, etc, Sanatate!

| Username272 a răspuns:

Este posibil ca băiatul tau sa fi avut o preejaculare, adică înaintea ejacularii sa ii iese un lichid din penis, fără să își dea seama, si acel lichid contine si spermatozoizi, deci este posibil daca s-a întâmplat acest lucru dar sigur nu v-ați dat seama, ca tu sa fi însărcinată

| Lorennn a răspuns:

Mai asteapta si fa-ti testul de sarcina. Iar din moment ce ai facut sex neproteajt iti asumi orice risc. happy

| Antonia0970 a răspuns:

Cumpara un test de sarcina, poti fii însărcinată și daca nu si-a dat drumul in tine, se numeste preejaculare iar băieți nu o simt