| Iwassadbutnowimgood a întrebat:

Daca am menstruație neregulata, dar de vreo săptămână am dureri abdominale si sani ușor umflați si dureroși si încă nu mi-a venit menstruația, ar trebui sa ma îngrijorez? Am avut un contact sexual luna trecuta, mai întâi protejat iar pe parcurs neprotejat, dar nu si-a dat drumul in mine. A fost si a urinat înainte de asta, nu a avut niciun contact sau masturbare in acea zi.
Totuși chiar daca e neregulat, niciodată nu a venit asa târziu si mi-e frica. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si de ce nu mergi la ginecolog?

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil : ''durerile abdominale si sani ușor umflați si dureroși'' repezinta simptome premenstruale, si in acest caz in zilele urmatoare va porni si sangerarea menstruala mult asteptata. In conditiile descrise in urma actului sexual mentionat nu a putut sa ia nastere o sarcina. Multa sanatate!