| MarieSarah a întrebat:

Revin cu o întrebare tot legată de incidentul povestit în cea anterioară (ruperea prezervativului, luatul pastilei de a doua zi).
Am avut niște dureri de burta, exact ca cele de dinaintea menstruației. Pe mine începe să mă doară burta chiar și cu 5 zile înaintea venirii menstruației, deci și cu pastila de a doua zi, nu știu la ce sa ma aștept.
Astăzi am o durere de stomac destul de supărătoare și stare de greață. Este tot un efect advers al pastilei?
Nu vreau sa mă gândesc la posibilitatea instalării unei sarcini, și chiar dacă ar fi cazul, simptomele de sarcină nu ar putea apărea atât de devreme, nu?
Încă un aspect. Prezervativul era rupt în doua locuri însă nu în vârf ci pe părți. Nu stiu dacă aceasta informație ajută prea mult. Sper să mă poată lămuri cineva, informațiile celelalte se află în întrebarea precedentă.
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Atat posibilitatea cat si probabilitatea de a fi putut sa se formeze o sarcina a fost teoretic spre imposibila, iar dupa folosirea pastilei Escapelle practic a devenit in proportie de peste 98% sigura. Starile de discomfort amintite in mod absolut sigur NU sunt provocate de o sarcina chiar si ipotetica, dintr-un motiv extreme de simplu, datorita faptului ca in acest moment este cu totul IMPOSIBIL sa apara chiar si cea mai imfima SIMPTOMA DE SARCINA. In functie de gravitatea si de severitatea dereglarilor hormanale care vor fi provocate de hormonii sintetici proveniti din pastila folosita, pornirea menstruatie s-ar putea sa intarzie insa este imposibil de anticipat daca si cat timp. Multa sanatate!

| MarieSarah explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc din nou pentru răspuns și timpul acordat, mi-ați înlăturat orice nelămurire.

1 răspuns: