| Wamper123 a întrebat:

Bună.
Să spunem că mă numesc N, am o relație cu un băiat V. Până acum relația noastră a fost numai în minciună. Eu am 18 ani iar el 17.

La început ma mințit în legătură cu familia lui, credeam că totul este în regulă până într-o zi când primesc un apel destul de ciudat de la o doamnă, el trebuia să ajungă acasă la o anumită ora sau trebuia să anunțe în cazul în care întârzia.

El de fapt nu avea părinți, nu avea o casă și locuia la un centru.

Am greșit pentru că prima reacția a mea a fost să mă supăr pe el dar nu pentru faptul că el era în situația aia ci pentru că m-a mințit, de la început i-am spus că poate avea încredere în mine.
În fine, am reușit să trecem și peste asta.
Iar apoi când totul era frumos, ușor ușor au început să apară niște foste, el se uita în ochii mei și îmi spunea că nu a avut nici o treaba cu ele până când îi arătăm dovezile și atunci îmi spunea adevărul.
Deschid o paranteză și spun din nou, nu mă deranjează cu cine sau cu câte sau ce a făcut, mă deranjează minciunile lui.

Și mă mai minţea cu multe alte lucruri mărunte pe care le-am uitat.

Eu îl iubesc enorm.
Ce ar trebui sa fac?
Voi cum vedeți lucrurile?
Oare sunt eu paranoică?
Dacă acum mă minte pentru lucruri mici, mai târziu ce o sa facă?

6 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

N-ai dat multe detalii.
Eu consider ca te-a mintit pentru ca, crede-ma, nu e deloc usor sa vorbesti despre un necaz din viata ta, la el faptul ca nu are parinti nu cred ca e o chestie despre care poti sa vorbesti usor. Tata e alcoolic si mi-au luat multi ani sa am curajul sa vorbesc despre asta, iar cand o fac plang oricum. Crezi ca lui ii e usor sa-ti spuna, stii, eu n-am parinti. Locuiesc la un centru? Iti zic eu ca e foarte greu, poate ii e si rusine. Lipsa parintilor se simte si in comportamentul lui, nu a avut cine sa-l invete ce e bine si ce nu, face de capul lui.
Iar despre foste n-ai dat detalii, mai exact ce face? Umbla cu ele? Doar vorbeste cu ele? Ce anume vorbeste?

Ai si tu dreptatea ta, nu zic nu. Faptul ca nu are parinti pe mine m-ar molesi ( poate altii mai duri n ar considerao o scuza, eu insa o fac, pentru ca practic am crescut fara tata si stiu ce inseamna).

Pana una alta, vorbeste alfel cu el. Spune-i tot ce simti despre aceste minciunele, fa-o serios, sa vada eventual ca te poate pierde daca continua asa. Eu asta zic sa faci.

Mai tarziu n-ai de unde sa stii, inca sunteti mici, pe la varsta voastra imi amintesc ca(virgula) cam toti baieti "din viata mea" ma minteau cu cate ceva laughing. Tu vorbeste cu el mai altfel.
Succes!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu merită sa ti pierzi vremea cu el, te va mintii tot timpul, asa ca lasa l acum pana nu e prea tîrziu.

| RAY a răspuns:

Banuiesc ca e genul badboy dupa care voi sunteti topite ca va face viata o drama continua, pai ce sa faci nimic daca baiatul a avut multe foste inseamna ca e atractiv din punct de vedere fizic, tie ti frica sal pierzi iar te minte

| neutrino a răspuns:

Mai tarziu o sa te minta mereu, si pentru lucruri mai mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sad Ce dramatic! Posibil să mintă; nu este exclus. Însă problema trebuie tăiată de la rădăcină. Probabil vrea pe cineva să-l stăpânească, să-l înțeleagă, să-l iubească. Cred că e urât fără părinți. Nu ai parte de afecțiune. Nu e de acuzat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa faci ceea ce simti.