| Little Kid a întrebat:

Sa va povestesc tot, e foarte urgent
Am 16 ani si acum cateva zile mi-am incepu viata sexuala. Sa intru in detalii :
Prima oara am simtit o durere suportabila si ma durea mai mult atunci cand. impingea mai tare
Ne.am oprit deoarece imi era frica sa nu patez cearsafurile acelui prieten la care am fost. (eu stiam ca la toate fetele curge sange )
Aseara am incercat iar, a intrat mai greu, dar tot cu acea durere. Vreau sa stiu de ce nu mi-a curs sange Absolut Deloc sad Inca mai am dureri cand o facem si nu prea simt placere. El da. Este posibil sa nu ma fi dezvirginat bine?
Va rog sfaturi.
Va multumesc

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam 20% din fete nu sangereaza la dezvirginare. Este normal si nu are nici o semnificatie. Fie himenul este subtire si nu sangereaza la rupere, fie este elastic si se va rupe la prima nastere vaginala, fie s-a rupt cu alta ocazie. E normal ca de primele 2-3 ori sa simti dureri, mai ales daca nu folositi lubrifiant pe langa prezervativ. Oricum, discuta problema asta si cu ginecologul la care vei merge curand (nu uita de consultul ginecologic obligatoriu in prima luna de la inceperea vietii sexuale, cu atat mai mult cu cat esti in clasa cu risc mare de cancer de col uterin).

| foxi a răspuns:

Cam devreme!

| ταξιδιώτης a răspuns:

Http://www.intrebariinteresante.ro/? pg=Dragoste_si_sex/Virginitate/1328/pot_avea_himen_elastik?

| andra_5121 a răspuns:

Crezi ca i pasa cuiva?laughing

| Little Kid explică:

Doamnee cum a ajuns site-ul asta?
Voi chiar nu v-ati saturat sa dati raspunsuri la misto?
Nu mai raspundeti draq decat sa dati rasp din astea

| Ş๓ilē a răspuns:

Dezvirginata sigur esti. Sange nu este neaparat sa curga, depinde de organism. Stai linistita, nu ai nimic.
Bafta.

| giulianito a răspuns:

Iaca cine traieste bine
!