| TeddyAsh73 a întrebat:

am vorbit aseara cu o fosta iubita si mi-a spus ca 80% sigur ca in trecut, acum vreo 2-3 ani am dezvirginat-o cu degetele
Am introdus doua degete, nu stiam ce si cum sta treaba, eram mai mici,
Mi-a spus ca nu prea a simtit durere si ca sange nu a curs, stiu ca sange nu curge oricarei femeie, ma rog.
Apoi, recent, acum cateva luni si-a introdus diferite chestii in vagin si a zis ca a fost o durere suportabila.
A spus si ca s-a simtit diferit dupa experienta noastra,
Am dezv. cu degetele sau nu?
Dau fundita si cer raspunsuri serioase, nu sunt un om fara minte si pot spune ca regret, dar eram mai micuti, stiu multe informatii legate de educatie sexuala dar aici chiar sunt in ceata.
Mersi.

Răspuns Câştigător
| RaAlexandra a răspuns:

Dezvirginarea se face prin penetrare, in momentul in care penisul a patruns in vagin atunci da..se numeste dezvirginare. Nu cred ca ai degetele atat de lungi incat sa-i fi rupt himenul.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru RaAlexandra):

Dar degetul nu ar incapea? Ca nu o fi mai Gros decat...

| RaAlexandra a răspuns (pentru Marius22222222222):

Tocmai am specificat, ceea ce s-a întâmplat atunci se numeste masturbare nu dezvirginare!

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fosta ta iubita este 100% gresit informata in privinta procesului prin care se realizeaza dezvirginarea femeii. Si ea, prietena ta, cat si tu, sunteti la fel de gresit informati in privinta subiectului discutat, daca nu reusiti sa intelegeti in ce consta diferenta care exista intre masturbare ''pasaricii'' cu degetele sau prin bagarea in vagin a diferite obiecte cu scopul (auto)satisfacerii si obtinerii de placeri si satisfactii sexuale si procesul de dezvirginare a femeii care se realizeaza doar in momentul in care pentru prima data in viata femeii, se introduce/baga in vaginul ei un penis real/adevarat al unui barbat. Pot doar sa presupun ca am reusit sa risipesc definitiv... ceata. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu ai dezvirginat-o, că nu ai băgat penisul acolo. Dar există riscul să o fi deflorat-o (să-i fi rupt himenul), care nu e chiar același lucru.