| ioanadragalasa a întrebat:

BUna! Scuzati ca pun intrebarea aste, dar ce este acela sarut frantuzesc? Nu sunt 100% sigura.

Funda pentru raspuns +link cu el.

11 răspunsuri:
| onFire a răspuns:

Buna.:)
http://www.youtube.com/watch?v=yVFk6ro9A1k

si aici un filmulet

Sper ca te-am ajutat :)

| Annutsa a răspuns:

Sarutul frantuzesc e acel sarut in care nu va atingeti doar buzele. Va si ''jucati'' cu limba unu in gura celuilalt.

Poftim si un link: http://www.youtube.com/watch?v=yVFk6ro9A1k

| danyelastelista a răspuns (pentru Annutsa):

Lasa-te condusa de el...

| Rawwwrrrr a răspuns:

Sarut frantuzesc=mozol.

Este un sarut in care partenerii isi ating limbile si se joaca senzual limba unuia cu limba celuilalt.happysmug

| marianyonutz93 a răspuns:

O definitie

Sarutul frantuzesc este un tip de sarut romantic sau sexual in care doi parteneri isi ating limbile si le introduc unul in gura celuilalt.

Denumiri ale sarutului frantuzesc

Numele vechi, de origine latina, al sarutului frantuzesc este "Cataglottis", din "Cata"=jos si "glottis"= limba.
In limba franceza nu exista ad litteram expresia de "sarut frantuzesc", francezii numind aceasta forma de afectiune "embrasser avec la langue" ( a saruta cu limba) sau, in varianta de jargon (slang) "rouler une pelle" ( a rula/rostogoli o lopata"), ori "rouler un patin" ( a rula o patina").
In limba engleza, sarutul frantuzesc (french kiss) are numeroase echivalente, cele mai folosite fiind : soul kissing (sarutarea sufletului), tongue kissing (sarutarea limbilor), tongue wrestling (lupta/tranta limbilor), slipping the tongue (alunecarea limbii), sucking face (sugerea fetei), deep kissing (sarutare adanca), pulling (tragere), slug wrestling (lupta melcilor), tonsil tennis (tenisul amigdalelor), tonsil ping-pong (ping-pongul amigdalelor), meeting (intalnirea), Frencher (frantuzeste) si frenching (frantuzire).

Tehnica sarutului frantuzesc

- Umezeste-ti buzele. Buzele uscate sunt aspre si au o aderenta neplacuta.O singura trecere a limbii peste buze va suficienta pentru a le umezi.(Oricum, o regula generala de intretinere a buzelor, folositoare si in cazul sarutului frantuzesc, consta in folosirea cu regularitate a unui balsam de buze).

- Inclinati-ti capul. Daca gurile voastre se vor intalni fata in fata, nasurile va vor sta in cale, sarutul nemaiputand fi profund si gingas.Pentru a evita aceasta, apleaca-ti capul intr-o parte (partenerul trebuie sa isi incline capul in directia opusa).

- Inchide-ti ochii.In timp ce iti apropii buzele de cele ale partenerului, priveste in ochii acestuia, iar apoi inchide-ti ochii. Poate fi un pic stanjenitor sa te angajezi intr-un sarut cu ochii incrucisati.Nu este obligatoriu, insa, sa faci lucrul acesta; unii se delecteaza in a-si tine ochii deschisi, pentru a-si vedea partenerul in actul sarutarii.

- Incepe cu un sarut delicat, cu buzele inchise.Sarutul frantuzesc presupune deschiderea gurii, dar nu trebuie sa te lansezi dintr-o data in inhatarea hulpava a buzelor si gurii partenerului; debutul acestui sarut are loc gradual, pas cu pas, asa ca ar fi indicat sa iti dechizi buzele putin cate putin.

- Fii sigur de incuviintarea partenerului.Sarutul presupune un acord bilateral.Trebuie sa afli daca partenerul consimte sa va angajati intr-un sarut frantuzesc. Desigur, nu poti formula verbal intrebarea "Pot sa imi strecor limba in gura ta?", atunci cand buzele vi se ating.Consimtamantul partenerului trebuie cerut printr-o cale nonverbala.Deschide-ti putin gura in timp ce va sarutati astfel incat una din buzele partenerului sa fie prinsa in stransoarea delicata a buzelor tale, iar o buza de a ta sa fie, asemenea, pozitionata intre buzele partenerului.In timp ce va inchideti si va deschideti buzele unul asupra celuilalt, mangaie cu finete cu limba buzele partenerului.Aceasta va fi o invitatie clara la un sarut frantuzesc. Daca partenerul nu iti raspunde in acelasi fel, inseamna ca nu este de acord (deocamdata) cu acest fel de sarut.

- Exploreaza cu limba. Daca ai ajuns ca, impreuna cu partenerul tau, sa te bucuri de sarutul cu gura deschisa, incearca sa iti deschizi in mod lent gura si mai mult si impinge-ti limba si mai adanc in gura lui.Limba este foarte senzitiva si chiar simplu fapt de a o atinge de cea a partenerului poate aduce amandorura o senzatie foarte placuta si stimulanta.Nu iti duce limba prea mult in gura celui pe care il saruti; lucrul acesta poate fi simtit, adesea, ca neplacut.In loc de a face asta, continua sa te desfeti in jocul gingas al atingerii si mangaierii limbilor.In cazul in care partenerul isi va dori mai mult, cu siguranta iti va semnaliza lucrul acesta.

- Nu te grabi! Sarutarile pasionate isi au farmecul lor, dar pentru a te desfata intr-adevar cu un sarut frantuzesc, trebuie sa o faci cu lentoare.Nu te grabi, ci acorda-ti cat mai mult timp pentru a explora gura celuilalt.

- Respiratia. Daca sarutul dureaza mai mult, trebuie sa recurgi la respiratii usoare prin nas.Pe masura ce se instaleaza o stare de comfort in actul sarutarii, poti respira usor direct in gura partenerului; impartasirea respiratiilor poate fi un act romantic si placut.

- Variatii pe o tema data : sarutul frantuzesc. Sarutarile sunt asemenea florilor; nici nu este identica alteia. Odata ce ai devenit familiarizat cu sarutul frantuzesc poti fi tentat sa faci acelasi lucru in mod repetat.Trebuie sa adaugi sarutului condimentul varietatii.Te poti concentra o vreme asupra unui sarut profund pentru ca, apoi, sa acorzi toata atentia buzelor.Mentine atingerea cand mai mult, cand mai putin si initiaza-te gradual in arta sarutului. Daca un anumit tip de sarutare este mai mult decat satisfacatoare pentru amandoi, nu esti obligat sa renunti la placere de dragul diversitatii.

- Foloseste-ti mainile. Daca in primele momente ale sarutului, mainile pot sta cuminti langa corp, nu este necesar, dupa aceea, sa le pastrezi detasate de contactul intim al buzelor.Iti poti imbrasita partenerul, ii poti lua (cu blandete) fata in maini, ii poti mangaia obrajii, sau iti poti trece o mana mangaietoare prin parul lui.O alta acompaniere a sarutului poate consta in mangaierea umerilor partenerului.Cel mai important este sa nu iti lasi mainile inerte; ele trebuie sa faca ceva!

- Descifreaza limbajul corpului partenerului.Fiecare persoana are un mod propriu de a saruta dar si de a simti placerea sarutului. Diferenta intre saruturile proaste si cele bune poate consta in intelegerea limbajului trupului celuilalt si in raspunsul adecvat la semnalele transmise de acesta.Desigur, daca partenerul pare, la un moment dat, sa se simta incomfortabil, trebuie sa intelegi lucrul acesta si sa o lasi mai moale.Sarutarile reusite necesita daruire si primire, asa ca trebuie sa fii atent la reactiile din registrul fin ale partenerului.Din cand in cand, lasa-l pe el sa preia initiativa, si incearca sa te supui felului in care intelege el placerea sarutului.Incearca sa receptionezi semnalele auditive legate de o anumita tehnica a sarutarii.Un usor oftat sau geamat, sau un raspuns la un sarut, poate fi un indiciu al placerii si deliciului partenerului.

- Dezvolta-ti stilul.Un sarut frantuzesc autentic presupune, asemeni altor sarutari, practica si iar practica.Vei fi mai bun pe masura ce exersezi mai mult.Pe de alta parte, daca exercitiul acestui sarut are loc cu una si aceeasi persoana, senzatia acestui contact senzual va fi din ce in ce mai confortabila, putandu-se ajunge la un stil de cuplu, care vi se potrivi amandorura si va va satisface pe amandoi.

Discuta despre sarut.Multi oameni au dificultati in a vorbi despre lucrurile intime, insa comunicarea este un aspect esential al unei relatii reusite. Daca iti place cu adevarat felul in care te saruta partenerul, lasa sa afle asta. Daca ceva anume te deranjeaza, spune-i partenerului, dar fa-o intr-un mod delicat, laudandu-i in acelasi timp alte moduri de a te saruta.

Sfaturi practice si precautiuni

- Improspateaza-ti respiratia.In orice sarut, dar in special in cazul celui frantuzesc, o respiratie proaspata este esentiala.Trebuie sa te conformezi unei igiene dentare stricte si sa nu uiti sa porti asupra ta o bomboane sau gum mentolate.

-Dintii sunt foarte sensibili.In mod sigur nu doresti sa iti ciocnesti dintii de cei ai partenerului; poate fi stanjenitor, dar si dureros.Se poate intampla insa, uneori, in pasiunea momentului.O tehnica ce poate aduce o senzatie placuta partenerului (unii totusi nu o agreaza) consta in mangaierea cu limba a partii exterioare sau interioare a dintilor acestuia.
-Fii un partener activ. Daca cineva te saruta si tu iti doresti lucrul acesta, nu te lasa coplesit de partener.Reactioneaza la actiunile lui, preia conducerea si dirijeaza miscarea limbilor si a buzelor. Daca nu te simti bine intr-un astfel de sarut, nu te jena sa te tragi inapoi sau sa iti inchizi buzele.

-Nu exista reguli referitoare la durata unui sarut. Atata doar, atunci cand nu te mai simti confortabil, cand placerea dispare, intrerupe sarutul; pe de alta parte, bucuria sarutului se poate mentine un timp indefinit, pana cand despartirea limbilor si a buzelor are loc in mod lent, de obicei printr-un consimtamant tacit al partenerilor.

-Pentru unele persoane, o limba incordata poate fi stanjenitoare, Incearca sa iti mentii buzele si limba cat mai delicate si mai flexibile.Imagineaza-ti si aplica felul in care lingi un cornet de inghetata, nu iti infinge cu putere limba in gura celuilalt (decat daca lui ii place lucrul acesta).

-Pe parcursul unui sarut frantuzesc poate apare un exces de saliva, fapt ce poate distruge vraja momentelor romantice.Incearca sa inghiti in mod periodic saliva, fara a intrerupe sarutul. Daca ai probleme in a face asta, nu ezita sa te tragi deoparte pentru cateva clipe.

-Daca la un moment dat apare o senzatie de discomfort sau de neplacere, sau nu esti de acord cu o anumita initiativa a partenerului, intrerupe contactul imediat si comunica-i partenerului ca doresti sa te opresti.Fii ferm (a).Nu este nici o problema in a spune "nu".

-Incearca sa nu musti limba partenerului!

-Evita alimentele care lasa un gust neplacut precum usturoiul, ceapa, sau laptele.

-Atentie! Alege-ti cu grija partenerul.Schimbul de saliva poate favoriza contractarea unor boli transmise pe cale orala, cum ar fi virusul uman papiloma.

In loc de concluzie

In studierea comportamentului animalelor, biologul evolutionist Thierry Lode a demonstrat ca sarutul frantuzesc are o functiune reala : explorarea sistemului imunitar al partenerului sexual prin intermediul salivei.Sarutul frantuzesc poate stimula dorinta sexuala, dar poate fi si un test in alegerea partenerului.
Funda happy

| marianyonutz93 a răspuns:

O definitie

Denumiri ale sarutului frantuzesc

Numele vechi, de origine latina, al sarutului frantuzesc este "Cataglottis", din "Cata"=jos si "glottis"= limba.
In limba franceza nu exista ad litteram expresia de "sarut frantuzesc", francezii numind aceasta forma de afectiune "embrasser avec la langue" ( a saruta cu limba) sau, in varianta de jargon (slang) "rouler une pelle" ( a rula/rostogoli o lopata"), ori "rouler un patin" ( a rula o patina").
In limba engleza, sarutul frantuzesc (french kiss) are numeroase echivalente, cele mai folosite fiind : soul kissing (sarutarea sufletului), tongue kissing (sarutarea limbilor), tongue wrestling (lupta/tranta limbilor), slipping the tongue (alunecarea limbii), sucking face (sugerea fetei), deep kissing (sarutare adanca), pulling (tragere), slug wrestling (lupta melcilor), tonsil tennis (tenisul amigdalelor), tonsil ping-pong (ping-pongul amigdalelor), meeting (intalnirea), Frencher (frantuzeste) si frenching (frantuzire).

Tehnica sarutului frantuzesc

- Umezeste-ti buzele. Buzele uscate sunt aspre si au o aderenta neplacuta.O singura trecere a limbii peste buze va suficienta pentru a le umezi.(Oricum, o regula generala de intretinere a buzelor, folositoare si in cazul sarutului frantuzesc, consta in folosirea cu regularitate a unui balsam de buze).

- Inclinati-ti capul. Daca gurile voastre se vor intalni fata in fata, nasurile va vor sta in cale, sarutul nemaiputand fi profund si gingas.Pentru a evita aceasta, apleaca-ti capul intr-o parte (partenerul trebuie sa isi incline capul in directia opusa).

- Inchide-ti ochii.In timp ce iti apropii buzele de cele ale partenerului, priveste in ochii acestuia, iar apoi inchide-ti ochii. Poate fi un pic stanjenitor sa te angajezi intr-un sarut cu ochii incrucisati.Nu este obligatoriu, insa, sa faci lucrul acesta; unii se delecteaza in a-si tine ochii deschisi, pentru a-si vedea partenerul in actul sarutarii.

- Incepe cu un sarut delicat, cu buzele inchise.Sarutul frantuzesc presupune deschiderea gurii, dar nu trebuie sa te lansezi dintr-o data in inhatarea hulpava a buzelor si gurii partenerului; debutul acestui sarut are loc gradual, pas cu pas, asa ca ar fi indicat sa iti dechizi buzele putin cate putin.

- Fii sigur de incuviintarea partenerului.Sarutul presupune un acord bilateral.Trebuie sa afli daca partenerul consimte sa va angajati intr-un sarut frantuzesc. Desigur, nu poti formula verbal intrebarea "Pot sa imi strecor limba in gura ta?", atunci cand buzele vi se ating.Consimtamantul partenerului trebuie cerut printr-o cale nonverbala.Deschide-ti putin gura in timp ce va sarutati astfel incat una din buzele partenerului sa fie prinsa in stransoarea delicata a buzelor tale, iar o buza de a ta sa fie, asemenea, pozitionata intre buzele partenerului.In timp ce va inchideti si va deschideti buzele unul asupra celuilalt, mangaie cu finete cu limba buzele partenerului.Aceasta va fi o invitatie clara la un sarut frantuzesc. Daca partenerul nu iti raspunde in acelasi fel, inseamna ca nu este de acord (deocamdata) cu acest fel de sarut.

- Exploreaza cu limba. Daca ai ajuns ca, impreuna cu partenerul tau, sa te bucuri de sarutul cu gura deschisa, incearca sa iti deschizi in mod lent gura si mai mult si impinge-ti limba si mai adanc in gura lui.Limba este foarte senzitiva si chiar simplu fapt de a o atinge de cea a partenerului poate aduce amandorura o senzatie foarte placuta si stimulanta.Nu iti duce limba prea mult in gura celui pe care il saruti; lucrul acesta poate fi simtit, adesea, ca neplacut.In loc de a face asta, continua sa te desfeti in jocul gingas al atingerii si mangaierii limbilor.In cazul in care partenerul isi va dori mai mult, cu siguranta iti va semnaliza lucrul acesta.

- Nu te grabi! Sarutarile pasionate isi au farmecul lor, dar pentru a te desfata intr-adevar cu un sarut frantuzesc, trebuie sa o faci cu lentoare.Nu te grabi, ci acorda-ti cat mai mult timp pentru a explora gura celuilalt.

- Respiratia. Daca sarutul dureaza mai mult, trebuie sa recurgi la respiratii usoare prin nas.Pe masura ce se instaleaza o stare de comfort in actul sarutarii, poti respira usor direct in gura partenerului; impartasirea respiratiilor poate fi un act romantic si placut.

- Variatii pe o tema data : sarutul frantuzesc. Sarutarile sunt asemenea florilor; nici nu este identica alteia. Odata ce ai devenit familiarizat cu sarutul frantuzesc poti fi tentat sa faci acelasi lucru in mod repetat.Trebuie sa adaugi sarutului condimentul varietatii.Te poti concentra o vreme asupra unui sarut profund pentru ca, apoi, sa acorzi toata atentia buzelor.Mentine atingerea cand mai mult, cand mai putin si initiaza-te gradual in arta sarutului. Daca un anumit tip de sarutare este mai mult decat satisfacatoare pentru amandoi, nu esti obligat sa renunti la placere de dragul diversitatii.

- Foloseste-ti mainile. Daca in primele momente ale sarutului, mainile pot sta cuminti langa corp, nu este necesar, dupa aceea, sa le pastrezi detasate de contactul intim al buzelor.Iti poti imbrasita partenerul, ii poti lua (cu blandete) fata in maini, ii poti mangaia obrajii, sau iti poti trece o mana mangaietoare prin parul lui.O alta acompaniere a sarutului poate consta in mangaierea umerilor partenerului.Cel mai important este sa nu iti lasi mainile inerte; ele trebuie sa faca ceva!

- Descifreaza limbajul corpului partenerului.Fiecare persoana are un mod propriu de a saruta dar si de a simti placerea sarutului. Diferenta intre saruturile proaste si cele bune poate consta in intelegerea limbajului trupului celuilalt si in raspunsul adecvat la semnalele transmise de acesta.Desigur, daca partenerul pare, la un moment dat, sa se simta incomfortabil, trebuie sa intelegi lucrul acesta si sa o lasi mai moale.Sarutarile reusite necesita daruire si primire, asa ca trebuie sa fii atent la reactiile din registrul fin ale partenerului.Din cand in cand, lasa-l pe el sa preia initiativa, si incearca sa te supui felului in care intelege el placerea sarutului.Incearca sa receptionezi semnalele auditive legate de o anumita tehnica a sarutarii.Un usor oftat sau geamat, sau un raspuns la un sarut, poate fi un indiciu al placerii si deliciului partenerului.

- Dezvolta-ti stilul.Un sarut frantuzesc autentic presupune, asemeni altor sarutari, practica si iar practica.Vei fi mai bun pe masura ce exersezi mai mult.Pe de alta parte, daca exercitiul acestui sarut are loc cu una si aceeasi persoana, senzatia acestui contact senzual va fi din ce in ce mai confortabila, putandu-se ajunge la un stil de cuplu, care vi se potrivi amandorura si va va satisface pe amandoi.

Discuta despre sarut.Multi oameni au dificultati in a vorbi despre lucrurile intime, insa comunicarea este un aspect esential al unei relatii reusite. Daca iti place cu adevarat felul in care te saruta partenerul, lasa sa afle asta. Daca ceva anume te deranjeaza, spune-i partenerului, dar fa-o intr-un mod delicat, laudandu-i in acelasi timp alte moduri de a te saruta.

Sfaturi practice si precautiuni

- Improspateaza-ti respiratia.In orice sarut, dar in special in cazul celui frantuzesc, o respiratie proaspata este esentiala.Trebuie sa te conformezi unei igiene dentare stricte si sa nu uiti sa porti asupra ta o bomboane sau gum mentolate.

-Dintii sunt foarte sensibili.In mod sigur nu doresti sa iti ciocnesti dintii de cei ai partenerului; poate fi stanjenitor, dar si dureros.Se poate intampla insa, uneori, in pasiunea momentului.O tehnica ce poate aduce o senzatie placuta partenerului (unii totusi nu o agreaza) consta in mangaierea cu limba a partii exterioare sau interioare a dintilor acestuia.
-Fii un partener activ. Daca cineva te saruta si tu iti doresti lucrul acesta, nu te lasa coplesit de partener.Reactioneaza la actiunile lui, preia conducerea si dirijeaza miscarea limbilor si a buzelor. Daca nu te simti bine intr-un astfel de sarut, nu te jena sa te tragi inapoi sau sa iti inchizi buzele.

-Nu exista reguli referitoare la durata unui sarut. Atata doar, atunci cand nu te mai simti confortabil, cand placerea dispare, intrerupe sarutul; pe de alta parte, bucuria sarutului se poate mentine un timp indefinit, pana cand despartirea limbilor si a buzelor are loc in mod lent, de obicei printr-un consimtamant tacit al partenerilor.

-Pentru unele persoane, o limba incordata poate fi stanjenitoare, Incearca sa iti mentii buzele si limba cat mai delicate si mai flexibile.Imagineaza-ti si aplica felul in care lingi un cornet de inghetata, nu iti infinge cu putere limba in gura celuilalt (decat daca lui ii place lucrul acesta).

-Pe parcursul unui sarut frantuzesc poate apare un exces de saliva, fapt ce poate distruge vraja momentelor romantice.Incearca sa inghiti in mod periodic saliva, fara a intrerupe sarutul. Daca ai probleme in a face asta, nu ezita sa te tragi deoparte pentru cateva clipe.

-Daca la un moment dat apare o senzatie de discomfort sau de neplacere, sau nu esti de acord cu o anumita initiativa a partenerului, intrerupe contactul imediat si comunica-i partenerului ca doresti sa te opresti.Fii ferm (a).Nu este nici o problema in a spune "nu".

-Incearca sa nu musti limba partenerului!

-Evita alimentele care lasa un gust neplacut precum usturoiul, ceapa, sau laptele.

-Atentie! Alege-ti cu grija partenerul.Schimbul de saliva poate favoriza contractarea unor boli transmise pe cale orala, cum ar fi virusul uman papiloma.

In loc de concluzie

In studierea comportamentului animalelor, biologul evolutionist Thierry Lode a demonstrat ca sarutul frantuzesc are o functiune reala : explorarea sistemului imunitar al partenerului sexual prin intermediul salivei.Sarutul frantuzesc poate stimula dorinta sexuala, dar poate fi si un test in alegerea partenerului.
Funda happy

| Stelistull a răspuns:

Sarutul frantuzesc este un secret spus la gura unei alte persone, dar fara a priva organele auditive. Sarutul transmite mesaje minunate de dragoste si fericire.Sarutul frantuzesc este in esenta doar contact fizic, dar acest contact are un mai mare sens atunci cand vine vorba de partenerul tau. Interpretarea devine si mai importanta in cazul in care sarutul este absent, cand nu il mai impartiti.

Si da, un sarut este o legatura invizibila ce permite dragostei sa fie exprimate pe un nivel non-verbal. Fii concentrat si calm cand respiri in timpul sarutului. Acorda atentie incarcaturii electrice din interiorul corpului tau.

Sarutul frantuzesc - cand e timpul potrivit pentru sarut?

Cei mai priceputi amanti din lume sunt maestri atunci cand vine vorba de sincronizare. Stiu cand este cazul sa zapaceasca o femeie abia atingandu-i buzele si intuiesc cand e cazul unui sarut frantuzesc pasional, apasat. In timp ce aceasta pare sa fie o calitate innascuta la muzicieni, actori si altii asemenea, oricine il poate dobandi, cu conditia sa fie foarte atent/a la respiratia partenerului. Poti saruta in orice moment partenera daca ti se parein regula sa o faci

Nu exista un timp anume care sa se potriveasca si nici nu e nenvoie sa astepti sfarsitul intalnirii, ca in filmele americane. Daca te simti bine cu persoana respectiva, o poti surpinde cu un sarut pasional in absolut orice moment ti se pare in regula sa o faci.

Sarutul frantuzesc - cum se face?

Poti saruta in orice moment partenera daca ti se parein regula sa o faci

Nu exista un timp anume care sa se potriveasca si nici nu e nenvoie sa astepti sfarsitul intalnirii, ca in filmele americane. Daca te simti bine cu persoana respectiva, o poti surpinde cu un sarut pasional in absolut orice moment ti se pare in regula sa o faci.

Sarutul frantuzesc - cum se face?

Sarutul frantuzesc are propriile reguli, iar prima dintre acestea spune ca fiecare dintre noi are stilul sau propriu. Acesta reiese dintr-o combinatie unica intre lungimea limbii, anatomia gurii si deschiderea maxilarului. Cu toate acestea, mecanica sarutului este aceeasi: priveste in ochii partenerului, inclina usor capul, intredeschide buzele, strecoara limba intre buzele intredeschise ale partenerului si apoi exploreaza imprejurimile. Respira pe nas. Dupa ce ai inteles mecanismul, e timpul sa pui in practica ce ai invatat.

Desi limba a fost facuta pentru a explora un teritoriu necunoscut, nu patrunde brusc inauntru! Fiecare pas trebuie facut pe rand, avansand incet, testand imprejurimile si bucurandu-te de fiecare noua senzatie! Dupa ce ajungi sa-i atingi limba partenerului, vezi cum reactioneaza. Daca se retrage, probabil ai cam intrecut masura, dar daca iti iese in intampinare si pare sa aiba chef de joaca, nu trebuie decat sa-ti asculti instinctele. Sarutul frantuzesc plin de pasiune

Sarutul frantuzesc pasional nu are nevoie de preludiu. Atat tu, cat si partenerul tau va doriti unul pe altul, asa ca orice actiune suplimentara pregatitoare nu isi are nici un rost. Va sarutati inainte de a va da seama ce se intampla cu voi. Pasiunea este cuvantul de rezistenta, si restul nu conteaza. Imaginatia va va ajuta sa va descoperiti unul pe altul si sa va apropiati. Ajungeti sa va sarutati inainte sa va dati seama ce e cu voi

Sarutul frantuzesc - de ce este atat de important?

Pentru ca toti ne sarutam, ne-am intrebat ce se intampla cu trupurile noastre in timpul unui sarut. Acesta are un efect incantator, delicios si de vindecare asupra trupurilor noastre. Sarutul frantuzesc este un act de intimitate senina si de multe ori provoaca ceva erotic intr-o persoana. Durata joaca un rol important: poate fi scurt, rece, calm sau tonifiant, dar poate fi si lung, pasional, plin de saliva si chiar zgomotos.

Daca este foarte romantic, este produsa mai multa saliva si este prezenta o doza mai mare de emotii si de pasiune implicata. Literalmente iti devorezi partenerul si cu greu ii permiti sa respire. In cazul in care pasiunea a disparut, atunci este timpul sa vorbesti cu tine sau sa planifici un nou atac de pofta. Sarutul este cel mai intim element al sexului

Prostituatele, atunci cand isi "vand" corpurile, nu doresc sa-si ofere complet intimitatea. Din acest motiv nu permit clientilor sa le sarute! Da, asa este, sarutul reprezinta elementul cel mai intim al actului sexual. Actul sexual joaca un rol secundar pe langa sarut. Sarutul este procesul elementar, in care dragostea dintre doi oameni comunica intr-un mod specific prin intermediul a doua perechi de buze. Sarutul are un mare afect asupra calitatii relatiei voastre.

Sarutul frantuzesc nu este doar o parte din preludiu. El este un element individual, dar multi oameni au tendinta de a uita acest lucru.

Cat despre link cauta p.e.t.e.a.v.a.r.o. sarut frantuzesc si vei vedea acolo big grin Daca te-am ajutat fundita...

| Mocton a răspuns:

Sarutul frantuzesc nu trebuie sa il sti nu te lua dupa definitiile lor sarutul frantuzesc vine de la sine te nasti cu el oricine stie sa il faca nu exista ca nu am mai sarutat niciodata si nu stiu la momentul potrivit vei sti nu trebuie facut doar ca sa fie facut trebuie facut cu un motiv dragoste pasiune nu din joaca

| AlexMarius18 a răspuns:

Sarutul frantuzesc este un tip de sarut romantic sau sexual in care doi parteneri isi ating limbile si le introduc unul in gura celuilalt

link:... http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| Gÿ_Ana_1980 a răspuns:

Hey,you!
Sarutul frantuzesc(french) inseamna sa te arunci ca nebunul peste partener si ii bagi organul ala numit limba, in gura.Aceiasi pasi pentru sarutul normal, mai putin partea cu limba.
Enjoy!:*