| anonim_4396 a întrebat:

scuzati cat. am 13 ani cum as putea sa o conving pe mami sa ma lase la ziua lu o fata toata noaptea vin mai multi prieteni vreo 3 si fete multe ii peste 4 luni ziceti-mi variante sau orice heelp care este cea mai buna! FUNDAA love struck

6 răspunsuri:
| kiss a răspuns:

Cel mai bine e sa ii zici adevarul. eu cand voiam sa ma lase la asa evenimente bagam replici gen: " e prietena mea cea mai buna, nu pot sa o dezamagesc", " nu o sa mai vorbeasca niciodata cu mine daca nu ma duc", " haide lasa-ma sa merg, te roooog frumos frumos, cel mai frumos"( si te lingusesti asa pe langa ea, daca zambeste e semn bun), iar daca astea nu merg, ultima sansa era cu " promit sa spal vasele si sa fac curat o saptamana" si asta mergea dar eu aveam o mama super tare, iti dai seama ca nu spalam vesele o saptamana si tot ma lasa.hee hee acum depinde, nu toate mamele s la fel laughing daca e peste 4 luni, ai timp sa o convingi, sa faci mereu ce spune ea si asa cu siguranta o sa te lase.

| BaiatulAnonim a răspuns:

Doua solutii care ar da roade:
1-Faci o intelegere cu ea pe o anumita chestie (gen iau media 11 la astro-fizica alimentara si ma lasi sa merg, sau fac curat in casa o luna etc) cu conditia sa iti si respecti cuvantul dat.
2-Sa porti o discutie cu ea si sa ii spui ca merg si alti baieti mai seriosi ( si bagi acolo un nume de tocilar, chiar daca nu merge la petrecere) si ii intri subtil pe sub piele. Orice i-ai zice, da-i de inteles ca vei avea o atitudine decenta si nu vei face prostii acolo.

| Maothecat a răspuns:

Eu zic ca ii spui mamei tale sa vb cu mama respectivei prietene.

| 1290 a răspuns:

Am uitat sa spun sunt baiat laughing

| kiss a răspuns (pentru 1290):

rolling on the floor buna asta, pai am vazut "mami" si na...m am gandit ca esti fetitalaughing de unde era sa stiu eu ca ai sosetele albastre.
da' oricum ramane valabil ce am zishee hee saaaaaaaau poti vorbi cu tata big grin

| ankis a răspuns:

Cum s-a mai spus cel mai bine e sa faci un compromis...iti spun eu ca functioneaza de fiecare data.si mai mult tinand cont ca aveti 13 ani nu cred ca parintii sarbatoritei o lasa sa faca petrecere de capul ei deci poti sa le spui parintilor tai ca vor fi si ai ei acasa.