| AndraAme a întrebat:

Bună, scuzaţi categoria happy ...am nevoie de ajutor, vreau sa le dovedesc profesorilor mei ca stiu ceva din materia lor ce ei nu stiu....asa deci ce intrebari sa le pun? As vrea si raspunsurile la intrebari...nu stiu daca are vreo importanta dar toti profii mei au peste 30 de ani, si eu sunt clasa a 8-a, multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, stupida dorinta, tu esti macar olimpic national la vreo amterie? Iar daca vrei sa le dovedesti ceva, trebuie sa o faci prin munca ta, adica sa te documentezi suficient incat sa fii 100% sigur ca stii absolut tot ce stie un profesor din materia lui si ceva in plus. Abia cand vei fi capabil sa raspunzi tu la absolut orice intrebare iti av pun el, iti vei castiga dreptul sa ii pui tu o astfel ed intrebare.
Vezi ac ai primit raspunsuri in bataie de joc, nu face deloc parte din istorie cum se numea un pilot si nici din cunostintele unui profesor de romana care este cel ami lung cuvant (oricum cel care ti-a fost indicat nu se gaseste in DEX; persoana care ti l-a spus ti-a intins o capcana sa te faci de ras in clasa). Cred insa ca mai ai cel putin zece ani de invatat pe branci inainte sa indraznesti sa demonstrezi ceva celui mai slab pregatit din profesorii tai. Asta daca vei fi vreodata in stare si nu te vei pierde pe drum.

| Oana92 a răspuns:

Cat orgoliu in clasa a8a! Nu mai bine le-ai cere sa iti recomande o carte pe care o sa citesti din specialitatea lor? Eu cred ca ''da mai bine'' asa, cresti mai mult in ochii lor si nici nu risti sa ii enervezi. Daca ai avea o cultura foarte bogata si ti-ar venit pe loc intrebari suplimentare (puse de dragul cunosterii si nu a sfidarii) ai fi de apreciat, cand tu te duci tintit sa ii pui pe ei in dificultate dovedesti doar ingamfare. Si profesorii sunt oameni, nu servere pline cu informarii si oricat de proasta ar fi parerea mea despre profesori mi se pare firesc si de inteles ca nici ei nu au raspunsurile la toate intrebarile posibile.

| zaratu a răspuns:

Uite doua intrebari despre al doilea razboi mondial si chiar sunt curios daca profesoara ta de istorie stie raspunsurile.
1.Cum se numea pilotul care a aruncat cele doua bombe asupra oraselor japoneze? Raspunsul este Paul Tibbets.
2. De la ce vine nume bombardierului enola gay? Raspunsul Numele bombardierului a fost inspirat de Enola Gay Tibbets, mama pilotului Paul Tibbets.

| zaratu a răspuns:

Si pentru limba romana mai am doua intrebari:
1.Care este cel mai lung cuvant din limba romana succes la pronuntat laughing rolling on the floor Pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza? este o boală pulmonară provocată de inhalarea prafului de siliciu vulcanic, care depunându-se în bronhii afectează funcționarea normală a plămânilor. Aceasta este o formă de silicoză.
2.Cate poezii a scris Mihai Eminescu? Raspunsul 94

| AndraAme explică:

Oana eu am cerut raspunsuri dar nu un raspuns ca al tau asa ca mai bins iti vezi de treaba ta.winking