| dafy a întrebat:

se apropie ziua indragostitilor. ce cadouri le luati iubitelor /iubitilor vostri si ce v.ar placea sa primiti?

Răspuns Câştigător
| Flydream a răspuns:

Cadoul potrivit pentru mine, ar fi iubirea ei eterna in rest nu as mai avea nevoie de nimic.Nu pun pret pe bunurile materiale, pentru ca sunt trecatoare.

4 răspunsuri:
| Andramarina35 a răspuns:

Un parfum
o esarfa
ceva care sa'l aiba amintire de la tine, ca i l-ai dat u ceva ca'sa il poarte zilnik:8Fuunda?

| carmen13 a răspuns:

Buna intrebarea...si eu am aceeasi dilema

| KinderPenguin a răspuns:

Cred ca pentru o fata ar fi dragut sa primeasca chiar si o simpla floare, atata timp cand vine de la iubitul ei! Totusi e mai frumos sa primesti lucruri semnificative, pe care sa le poti pastra mai mult timp, amintindu-ti de persoana iubita! In schimb o floare se ofileste in doar cateva zile.

Cateva idei ar fi:

1. Pentru o fata: o cutie cu bomboane de ciocolata(sa-i arati cat de dulce e dragostea ta), o bijuterie(nu trebuie sa fie neaparat de valoare, ceva simbolic), o jucarie de plus(e un lucru copilaros, dar foarte romantic, mai ales daca jucaria respectiva poate sa si cante sa sa zica "Te iubesc!"), o felicitare (scrisa de mana ca niste cuvinte spuse din suflet, nu copiate dupa net) etc.

2.Pentru un baiat: un breloc (preferabil cu vreun simbol al Zilei Indragostitilor, nu prea feminin), un ceas poate, la fel ca la fete o felicitare(scrisa tot cu cuvinte proprii neinspirate dupa net), un parfum etc.

Oricum nu cadoul conteaza, ci gestul in sine!

| lalla97 a răspuns (pentru KinderPenguin):

Scuza`ma ca iti spun dar eu am primit un trandafir si pana sa se treaca l`am bagat intr-o carte si il am si in ziua de azi..deci ar merge pastrata si o floare chiar si asa.happysi este si un gest foarte frumos sa primesti o floare de la iubit