| sweetys a întrebat:

Bună! Se da următoarea problema. F (fata) și B (băiat) sunt într-o relație de doua luni, B ii fura (teoretic în scop nobil) lui F o suma mare de bani. B a mai împrumutat de la F bani.
B a recunoscut față de F ca a luat banii si i-a promis ca ii va da inapoi.
1. Oare F sa depună plângere la politie?
2. F sa mai aibe încredere în B?

7 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Clar F poate depune plângere, este furt.
Cum sa aibă încredere in B, doamne ferește, prostuță tare F dacă mai sta cu B.

| Goete a răspuns:

Proasta sa fie Fata daca nu te infunda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Da.
2. Niciodată.

| gogugogugogu a răspuns:

1. Da
2. Nu

| 09Ioana09 a răspuns:

Eu zic că cel mai bine ar fi să depui plangere. Ok, ti-ar inapoia banii dar daca nu ai depune plangere ar gasi dupa probabil o alta fata de la care să fure bani ajungand în aceeasi situatie.

| Sktrkdk a răspuns:

F sa faca trafic de organe din B ca sa faca profit

| User222456 a răspuns:

Poate ca nu ar trebuie ca fata sa depuna plângere (doar daca vine vorba de o sumă de bani). Eventual aștepta ca băiatul sa ti înapoieze banii si dupa da i papucii. Nu trebuie sa tii asa ceva lângă tine, meriți mai mult. Mai bine iti cerea iar bani decat sa fure de la tine.