| uspa a întrebat:

Am 16 ani ( baiat ) si m-am indragostit innebuneste. E vorba de o fata de o seama cu mine, evident, ideea e ca ea e superba, e ca un inger, toata lumea se uita la ea pe strada, chiar si baietii mai mari si batranii si copii si toti, toti, efectiv. Problema e ca as vrea sa o invit in oras, doar noi 2, dar nu stiu cum va reactiona. De obicei, face pe matura, iar atunci cand o intreb ceva legat de prieteni sau lume in general, imi raspunde cu " Oricum toata lumea vine si pleaca, deci nu vad de ce m-ar interesa... ". Ma inteleg f bine cu ea, dar daca nu i as sti varsta, si aspectul, ci doar gandirea, i as da 30 de ani pe putin. Zici ca e senila de imi vorbeste astfel..Nici macar n are simtul umorului!.E super de treaba, dar cam ciudatica.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Frumoasa fata daca arata la 16 ani, de parca ar avea 30! Invit-o direct la o prima intalnire.

| Doub a răspuns:

Da' tu de ce te-ai îndrăgostit de ea?
Pentru că toţi întorc capul după ea?

| Dorotheea21 a răspuns:

Nu sunt prea multe sanse sa se intample ce vrei tu.
O astfel de fata nu se "cucereste", ci se lasa ea "cucerita", insa numai de catre o persoana matura, macar in gandire, daca nu si putin in aspect.
Voi aveti aceiasi varsta, dar din pacate pentru tine, ea este mult mai dezvoltata mental. Cunosti sper, diferentele in maturizarea celor doua sexe...
Ai putea deocamdata sa consolidezi o relatie de amicitie cu ea, si poate mai tarziu, cine stie ce se mai intampla, insa, trebuie sa-i fii aproape, macar ca si amic.