| SamsungElectronics a întrebat:

Bună seara

Am 20 de ani și am cunoscut o fată drăguța, noi am vrut sa ne cunoaștem pentru ca să fim împreună, neam întâlnim de 5 ori, ea m-a ținut în brate și eu am pupato pe frunte și pe fata și la aceste 5 întâlniri am mers la un suc, la o pizza și neam plimbat prin parc, și problema este ca după un timp după aceste 5 întâlniri nu mai vorbea asa de mult cu mine prin mesaje și cea mai proasta chestie este ca după am văzuto cu un băiat de mână și cuprinzânduse și pupânduse, și îi văd aproape în fiecare zi când ies de la lucru, îi văd și de pe geam de la lucru, pentru că nu sta departe de locul meu de munca, și cea mai proasta chestie este ca m-a blocat pe Instagram, și o data am trecut pe stradă și nu ma salutat sia întors capul, atunci era cu sora ei, ea are 17 ani, mai un pic și face 18 ani, cred ca luna viitoare în Octombrie, si după am trecut pe lângă ea pe stradă, ea era cu o femeie mai învârsta și cu o pisicuță în brațe și am salutat-o și apoi ma salutat, dar ma gândesc ca dacă eu nu o salutam nu ma saluta, și o data era cu baiatul ala de mână și ma salutat, eu nu ma înțeleg care este treaba, de ce am ghinionul asta asa prost.

Ma puteți ajuta cu niște sfaturi?

Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Ca au fost 5, ca au fost mai multe, ca si chiar ti-ar fi promis ceva, mai conteaza? Important e unde s-a ajuns: e se arata cu altul si evita sa te bage in seama - ce rost mai are sa investesti emotie pentru ea? Trebuia neaparat sa fie deja batuta in cuie relatia? Poate nu i-a placut ceva, poate chiar nu merita pentru ca zboara din floare in floare si nu stie sa fie stabila intr-o relatie.

Mergi mai departe si incearca sa nu iti mai torni cenusa in cap pentru fiecare esec, fii constient ca intodeauna poate apare o respingere, mai ales cand nu cunosti mai deloc persoana.

| dullcat a răspuns:

Buna.Imi pare rau ca ai dat si tu peste o nesimtita. Daca avea bun simt iti spunea ca a fost frumos la intalniri, dar ca nu va potriviti, rupand interactiunea.In felul acesta ai fi iesit mult mai putin sifonat in final, nu cu sufletul si orgoliul facut bucati.E lipsa de respect sa dai block asa fara nicio explicatie, apoi sa o vazi cu altul si, la fel, nici macar sa isi rupa cateva minute pentru a-si cere scuze si a incerca sa explice.

Eu nu pot intelege de ce e atat de greu sa comunicam unii cu altii, fix in era tehnologiei si comunicarii 24/24.Concetreaza-te pe rutina ta, pe locul de munca si pe activitatile preferate, nu merita nicio secunda sa te mai gandesti la ea.Stiu ca doare cand o persoana careia i-ai dedicat o parte din timp, emotii si energie se comporta cu tine de parca sunteti straini pe strada, dar asa e viata, mai incasezi si astfeld e lovituri.Mergi mai departe, ai incredere ca vei gasi fata potrivita pentru tine, eventual.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Doar ați ieșit,nu însemnă că erați în zona de " relație " poate doar " prieteneasca" sau nici măcar atât,a ieșit ca să se simtă bine sau etc.
Dacă are alt iubit,îl are și gata, pur și simplu poate este mai potrivit din punctul ei de vedere.
În locul tău nu aș încerca, mai ales după faza cu blockul, lucrurile sunt clare și nu trebuie să inisti, ca nu este ca și cum în alea 5 intalniri deja făceai planuri de nuntă.

| Turbo223 a răspuns:

Cred ca tu ai pus suflet prea repede si pentru ea au fost doar niste iesiri de distractie, ori iesiri pansament ori era nesigura.Are 17 ani, e pustoaica, e inca destul de mica si probabil nu stie ce vrea. Nu ai ghinion, sau cel putin nu mai mult ca majoritatea deci sa nu crezi asta, pentru ca foarte multi ies la primele intalniri iar dupa aceea considera ca nu le place o persoana/nu se potrivesc.Mai ales la varste asa fragede, fetele sunt indirecte, ti a dat block pentru ca nu a vrut sa ti zica pe față ce simte. De salutat nu te a salutat probabil din cauza ca ar fi ciudat sa o faca dupa ce ti a dat block si a intrerupt legatura cu tine si nu vrea sa inceapa o conversatie asa ca te ignora. Oricum de facut nu ai ce sa faci si altceva nu am ce sa ti spun, nici in relatie cu ea nu ai fost doar ati iesit putin de cateva ori iar dupa ei nu i-a convenit ceva ori si-a gasit pe altul care putea sa fie si fostul ei.Si eu la randul meu am avut pers pe care nu le am placut sau persoane care ele nu m au placut pe mine. Iti urez succes mai departe big grin

| Corina3434 a răspuns:

Esti gelos, puisor?

| SamsungElectronics explică (pentru Corina3434):

Pai îți dai seama, dar asta este.

| KingOoO a răspuns:

Auzi. Eu am 26 de ani si tot singur sunt. Am cunoscut o gramada de fete si am ajuns la o singura concluzie la care multi o sa imi sara in cap:

Fetele sub 30 de ani sunt cam prostute si cam curvuţe. Aleg pe aia care au maneaua data mai tare.

Chiar daca pare interesant acum am ales pe una de 33 de ani. Da, e diferenta de 7 ani, dar macar s-a linistit curvasareala din ea. Ca astea la 20-25 sunt gaurite din toate directiile.