| KindKid17 a întrebat:

Nu stiu ce sa cred, deci este o fata, ne cunoastem de cand eram mici, inainte de vacanta asta eu o salutam si cateodata nici nu saluta inapoi, la scoala. Acum revelionul l-am petrecut la prieteni si a fost si ea, si mai multe seri am petrecut unde a fost si ea... 3-4 seri. Si astazi, nici nu o vazusem si m-a salutat asa "Salut Andrei!"
si am vazut-o cum se uita la mine in timp ce vorbea cu altcinva... deci ce se intampla aici?

25 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ti-am spus cum sta treaba happy
O sa incerc sa iti explic iar, dar dupa cum sti am fost cam ocupat zilele astea, si cam toata saptamana.
Scz.

| KindKid17 explică (pentru DoarBogdan):

E alta fata bre laughing Alta nu asta despre care ti-am zis

| DoarBogdan a răspuns (pentru KindKid17):

A... pai o duci bine atunci man laughing
Deja ai de unde alege xD

| KindKid17 explică (pentru DoarBogdan):

Dar tot la asta care o plac ma gandesc laughing Dar voiam sa stiu doar cei cu fata asta de care am zis mai sus

| RainmakerX a răspuns (pentru DoarBogdan):

Este alta?hee hee Sunt gelos man!

| DoarBogdan a răspuns (pentru RainmakerX):

Si eu sunt happy

| RainmakerX a răspuns (pentru DoarBogdan):

winking

| KindKid17 explică (pentru RainmakerX):

Dar voi ce credeti? Inseamna ceva asta? Si precizez ca fata asta si cu cea pe care o plac sunt foarte bune prietene... Ce se intampla aici?

| RainmakerX a răspuns (pentru KindKid17):

Eu cred ca a vrut doar sa fie politicoasa... Te-a vazut alaturi de acea prietena buna... + te cunoastea de mai demult deci nu mi se pare ceva ciudat sa te salute. Este un gest de bun simt! Nu iti mai face probleme,daca te placea atunci iti arata altfel,incerca sa se bage mai mult in seama cu tine,nu doar un "Salut Andrei!"

Eu patesc asa cu unele colege cand vor ceva de la mine, de ex teme rolling on the floor
Asta nu inseamna ca respectivele ma plac sau ceva...
Pur si simplu ori are ceva de castigat, ori a vrut sa fie politicoasa.

Totusi, fii atent si la detalii. Daca incearca sa intre in vorba cu tine, daca actioneaza diferit in prezenta ta *daca roseste, daca te evita* atunci s-ar putea sa existe ceva...

Eu cred ca prietena aceea i-a vorbit putin despre tine si cu ocazia asta si-a amintit si ea ca traiesti.

Este doar parerea mea. No offence man! Nu am vrut sa jignesc!

| KindKid17 explică (pentru RainmakerX):

Man stai chill nu ai spus nimic rau. big grin Doar intrebam ca ea se uita la mine de mai multe ori, ceea ce nu facea, si m-a salutat asa, rapid, eu n-o observasem. Si mna, poate i se aprind calcaile laughing Dar nu era langa fata pe care o plac. Ea e la alt liceu! Dar oricum fata asta care m.a salutat stie ca o plac pe prietena ei... stie de mult, acum ce crezi ca se intampla?

| RainmakerX a răspuns (pentru KindKid17):

Nu se intampla nimic...
Sincer, mi se pare normal sa fie asa.

Cui i s-ar "aprinde calcaiele" dupa un baiat care este deja indragostit si nu de oricine, ci de prietena ei? Nu prea are logica man. thinking Uite de asta cred ca nu inseamna nimic.

Poate ca acum si-a adus aminte ca traiesti, mai stii?

| KindKid17 explică (pentru RainmakerX):

Cred ca ai dreptate man! Si-a adus aminte ca traiesc, din serile alea de revelion, in care am mai vorbit! Oricum, acum eu sunt tot cu gandul la fata de care-mi place! S-a intamplat duminica seara o chestie, am adus banii si eu pentru cadoul ei, si alta fata i-a dat toti banii stransi, si ea a venit la mine si mi-a multumit frumos, tot cu ochii aia mari, si zambetul ala fain! Am intrebat pe ceilalti daca le-a multumit la fel, si au zis ca nu, deci doar mie mi-a multumit? Ciudat iar...

| RainmakerX a răspuns (pentru KindKid17):

Frate,sincer... stai degeaba pe TPU si iti faci sperante.
Noi nu am fost cu tine man,ca sa stim toate detalliile.
Daca tu crezi ca fata respectiva te place si daca si tu o placi atunci actioneaza!

Daca nu o placi atunci lasa lucrurile cum sunt,nu le complica!
Stii ce cred eu?
Eu cred ca si fata aceea *de care esti indragostit tu * te place iar prietena ei cea mai buna stie si de aceea se comporta ambele asa.
Fii alaturi de ele si actioneaza cand te simti pregatit!

Nu rezolvi lucrurile daca ne intrebi pe noi ce si cum... Si noi suntem persoane asa ca tine, putin probabil sa gasesti vreun psiholog pe aici.

Deci fii tu insuti,stai alaturi de acele fete si actioneaza atunci cand consideri ca ai cele mai multe sanse!
Nu iti mai face probleme,daca te place atunci o sa realizezi cat de curand...
Multa bafta!

*Ps: Nici nu mai stiu de care fata vorbim acum.
Oricum, uita-te la tine, este clar ca esti indragostit, ochii mari, zambetul fain... Astea sunt primele "simptome"".

Eu ti-am mai zis, daca as fi fost atat de norocos ca tine ...as fi actionat deja.
Acum na, nu ai cum sa stii daca iese bine sau nu daca nu incerci.

| DoarBogdan a răspuns (pentru KindKid17):

Da nu stiu cum faci sa ratezi orice ocazielaughing Si tot vad ca ai destule ocazii.
Daca mi s-ar ivii si mie tot asa...

Iti zic. Fi nepasator happy
Nu conteaza ce i zici. Numai sa ii zici.
Cred ca asta e cel mai important.
Uita-te la tokyo ghoul apropo happy (la final, fata se intoarce la baiat) laughing

| RainmakerX a răspuns (pentru DoarBogdan):

Asta i-am spus si eu *cu ocaziile* rolling on the floor

BTW -------> Fata se intoarce dar baiatul?
Va zic eu amandurora, uitati-va la Sakurasou No Pet. Are de toate dar mai ales romance, comedie, drama si slice of life. Aici nu moare nimeni, e locul ideal pentru indragostiti. smug

Btw 2 Nu stiam ca te uiti la anime-uri, Bogdane happy

| KindKid17 explică (pentru RainmakerX):

Baieti,stati asa, ce-am spun eu ultimaa data a fost de fata de care-mi place, acuma, o sa actionez eu, cred, dar atunci cand vreau sa vorbesc cu ea(fata de care-mi place), sunt multi prin preajma, si toti se uita la mine, si sunt si timid, nu pot sa o intreb daca ma place, care pe unu, dar tot simt ca mai e ceva, acum, de asta eu tot intreb daca ma place sau nu, ca nu vreau sa se intample ceva rau happy

| KindKid17 explică (pentru DoarBogdan):

Nu radeti de mine ca sunt timid, stiu ca am avut sute de ocazi, si le-am ratat ca prostul, sad

| KindKid17 explică (pentru RainmakerX):

Deci in concluzie, voi spuneti ca atunci cand e prin preajma, sa vorbesc cu ea ok? Si ce fel de baieti le plac fetelor? Eu am ochi albastrii, sunt inalt de 1.82, am 15 ani, am freza, parfumat, credeti ca merge asa?

| RainmakerX a răspuns (pentru KindKid17):

Deja esti absurd lol rolling on the floor *No offence*
Atata timp cat esti ingrijit poti sa ai ochii cum vrei.
Frate, nu conteaza atat freza si parfumatul... conteaza sa ai grija de tine in general si atat! Daca ai un corp okay si o fata oarecum draguta atunci e bine. Deci da, vorbeste cu ea! happy

| RainmakerX a răspuns (pentru RainmakerX):

Scuze,nu radeam de tine. Vezi tu, si noi suntem timizi *sau cel putin eu* asa ca noi nu am avut atatea ocazii ca tine. O placi pe fata respectiva si va cunoasteti de mult deci nu ar fi nicio rusine daca ai invita-o undeva, unde sa fiti doar voi 2. *ex: la un film/cofetarie*
Atunci nu o sa mai aiba prieteni prin preajma si nu ar mai avea de ce sa-ti fie rusine.
Te uiti in ochii ei si ii spui ce ai de spus.
Daca nu poti mentine contactul vizual atunci mai bine te abtii pana cand esti gata. Daca lasi privirea in jos, daca nu pastrezi contactul vizual atunci este un semn de timiditate si probabil ca nu ar intelege prea bine acel mesaj pe care vrei sa-l transmiti.

| DoarBogdan a răspuns (pentru RainmakerX):

laughing. Ma mai uit din cand in cand.
Si parca am vazut ca touka il iubea pe kaneki, mai la final si-a dat seama.
Asta doar dupa ce el a devenit..."cu parul alb" happy
Intelegi tu.

| KindKid17 explică (pentru RainmakerX):

Pai, de multe ori o vad uitandu-se in ochii mei, si eu ma uit si rapid ma uit altundeva, deci da, is timid, voi incerca sa nu mai fiu, sa mentin contactul vizual, va voi tine pe voi 2 la curent cu ce se intampla, doar ca tu blitz, daca ai skype, sa mi-l dai asa cum a facut si Bogdan happy Sa te tin la curent acolowinking Dar as vrea sa-i fac o farsa, se numeste #loveprank., adica ii o intreb daca vrea sa fie cu mine, si dupa, indiferent de raspuns, ii dau poza cu farsa, sa se prinda big grin Ce zici? E bine sa-i fac astfel de farsa?

| RainmakerX a răspuns (pentru KindKid17):

Daca spune ca vrea sa fie cu tine atunci nu! Sa nu-i faci farsa!
Ar fi urat din partea ta sa-i faci asa ceva! Momentan nu am Skype. O sa mi-l iau cand am timp... smug Si da, il iau special pentru voi. *cred ca in week-end*

| RainmakerX a răspuns (pentru DoarBogdan):

Stiu... :) Eu ma uit des.
http://myanimelist.net/animelist/Blytzlike99?status=2
54 complete :>

| KindKid17 explică (pentru RainmakerX):

Mie mi-e frica sa nu-mi dea SEEN la farsa laughing Dar man, sa iti faci skype, sa putem vorbiwinking