| nationalanthem a întrebat:

Am 25 de ani, iar in vara aceasta am fost in concediu in Elvetia. Acolo, am intalnit un american cu 5 ani mai mare decat mine si am inceput sa ne cunoastem. In a doua luna de concediu, mi-a spus ca si-ar dori sa fie ceva mai mult decat o relatie de prietenie intre noi doi. Eu imi doream acelasi lucru fiindca e un om minunat, modest, frumos, bun. Problema era ca el trebuia sa se intoarca in America pentru o afacere si m-a intrebat daca vreau sa vin cu el. I-am spus ca nu am cum: n-aveam actele necesare la mine, si apoi mi-a spus sa mergem in Romania sa le luam. Le-am luat. Am mers in America. A fost superb, evident, m-am indragostit de acel continent. Intre mine si acel barbat nu s-a intamplat nimic in acea luna, n-a vrut sa ma grabeasca absolut deloc. Cand m-am intors in tara, eram usor derutata din cauza serviciului. Sunt avocata. Imi doream sa raman in Ro pentru a profesa, dar imi doream sa raman si cu acel barbat fiindca ne iubeam reciproc. Vreo sugestie?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca povestea ta e adevarata, ai 25 ani, cu o profesie serioasa, mare, vaccinata si ceri sfaturi pe un site unde media de varsta e de 12 ani?

| nationalanthem explică (pentru suntserios):

Pai, n-am pe cine sa intreb, parintii mei nu sunt de acord

5 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns:

Nu stiu, ma feresc sa dau astfel de sfaturi. E pocait baiatul? N-are totusi sigur apucaturi? Ai putea sa mergi acolo daca doresti, dar vezi ca-ti lasi familia care te-a crescut aici, iar daca o faci sa iti pregatesti si un plan de reintoarcere sau ceva de genul. In caz ca-ti distruge viata acest om.

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Ramai in America, daca esti avocata poti profesa si acolo, sigur cunosti limba, timpul o sa te ajute.

| qCrazyMan a răspuns:

Daca e negru are p** mare laughing eu zic sa ramai aici in Ro, gasesti tu 1 mai frumos, doar esti avocata, si da esti avocata si ceri raspunsuri pe TPU? happy unde eu am 15 ani. alti au si mai putin de 9 rolling on the floor

| perfectionishere a răspuns:

Daca parintii tai nu sunt de acord inseamna ca n-ar fi rau sa-i asculti, dar esti mare, faci ce vrei cu viata ta, nu cred ca la 25 de ani ar putea sa ti se intample ceva rau, totusi ai un viitor asigurat. daca ai incredere in barbatul acela, ramai cu el in America si daca tot vrei sa profesezi, sunt sigur ca te-ai interesat despre situatia juridica de acolo. ai putea avea un viitor stralucit, e bine ca ai intrebat. succes!