| Laura3455 a întrebat:

Buna seara, am avut contact sexual astăzi, cu prezervativ durex, nu și a dat drumul îl el, abia după 4-5 min de la scoaterea și a dat drumul, Menționez ca trebuia sa mi vina menstruația pe 21 dec, din câte stiu nu sunt șanse de a rămâne gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU exista absolut nicio posibilitate de a se forma vreo sarcina in conditiile mentionate din 2 motive bineintemeiate si anume :
1.) in acest moment esti in perioada de infertilitate absoluta a ciclului menstrual cea in care este 100% Imposibil sa se poata forma o sarcina chiar si daca sperma este ejaculata in vagin,
2.)Fiindca a fost folosit prezervativul (inutil), care a fost inventat exact cu scopul/rolul de a se putea intretine contacte sexuale in fiecare zi a ciclului menstrual indiferent de perioada. Fiindca prezervativul ofera aceasta posibilitate, acesta este produs si este folosit de catre barbati exact cu scopul de a le permite acestora chiar si sa ejaculeze la terminarea sexului si cu toate acestea sa continue sexul, adica sa-si penetreze partenera in continuare pana in momentul in care scade erectia intratat de mult incat penisul devine impropriu continuarii sexului. In cazul in care marimea prezervativului folosit este cea corecta si se potriveste perfect pe penis, acesta va ramane intreg/intact pana la terminarea sexului. Chiar daca penisul incepe sa piarda erectia, prezervativul va ramane bine fixat pe penis, si nu va aluneca de pe acesta, astfel ca nici atunci sperma ejaculata in ea nu se va scurge afara, astfel ca NU va exista nicio posibilitate de a se putea forma o sarcina. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nicio sansa de sarcina

| romeo78 a răspuns:

Și, când și-a dat drumul te penetra?
Dacă, răspunsul este nu, fii fără griji! Numai prin penetrare te-ar putea lăsa gravidă! De ce nu faci un test de sarcină pentru liniștea ta?

| Laura3455 explică (pentru romeo78):

Nu și a dat drumul in prezervativ.

| Laura3455 explică (pentru romeo78):

Nu a avut loc ejaculare in prezervativ, ejacularea a avut loc la 4-5 min după ce penisul a fost scos.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca prezervativul a fost pus inainte de a se incepe sexul cu penetrare, atunci nu ai sanse de sarcina.
Ai un ciclu regulat sau neregulat?
Un ciclu regulat trebuie sa se succeda la acelasi numar de zile, luna de luna.
Tu cum il ai?

| Emilian65 a răspuns:

Da, nu poti ramane gravida.

| Catrice a răspuns:

Horoscop 2019: Pe plan sentimental, viata ți se va îmbunătăți! Vei avea parte la finele lunii august de o apariție neașteptată în familie! Pe parcursul verii, sunt șanse ca o nunta să-și facă apariția, iar cu toții știm ca primul lucru care urmează după căsătorie e un copil! Anul viitor se anunță un an plin de surprize!

| danielvortex a răspuns:

Si si-a dat drumul in tine?