| mari1212 a întrebat:

Daca iubitul meu si a dat drumul in prezervativ si dupa nu ne-am dat seama dar el si-a introdus-o putin fara prezervativ sunt sanse sa raman gravida? Mentionez ca e primul contact sexual si daca imi poate explica cineva de ce nu a curs sange si nu m-a durut?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt sanse sa ramai gravida imediat, daca erai in perioada fertila, deoarece penisul avea sperma ramasa pe teava, care s-a scurs imediat in vaginul tau, cum a fost reitrodus.

Faptul ca nu a curs sange la dezvirginare poate fii din cateva cauze:
-ai un himen elastic
- ori penisul baiatului este foarte micut sau subtire si nu are cum sa rupa himenul.

| mari1212 explică (pentru Violleta2022):

Penisul lui chiar a fost surprinzator de mare si gros

| Violleta2022 a răspuns (pentru mari1212):

Poate in ochisorii tai de copil de 16 ani, dar nu si in realitate.

| mari1212 explică (pentru Violleta2022):

Ochisorii mei de 18 laughing
Cred ca pot sa compar

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca este posibil sa se formeze o sarcina daca penisul este introdus in vagin dupa ce a avut loc ejacularea si imediat dupa ejaculare barbatul NU a urinat. Intotdeauna in canalul uretrei ramane o mica cantitate de sperma insa mai mult decat suficienta pentru a se putea forma o sarcina, care pe urma incet incet se scurge in exterior. Insa trebuie sa cunosti inca un lucru foarte precis si anumea aceea ca sarcina poate sa se formeze numai in cazul in care sexul este intretinut in una dintre cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual si bineinteles ca SPERMA sa ajunga in vagin in oricare dincele 3-4 zile fertile sau sa fii chiar in ziua in care are loc OVULATIA. In celelalte zile care NU fac parte din perioada fertila a ciclului, sarcina NU se poate forma fiindca nu exista un OVUL VIABIL chiar daca ajung spermatozoizi in uter. In concluzie formarea sarcinii devine practic imposibila dupa terminarea perioadei fertile, sau este extrem de mica de doar 2-3% insa acest lucru este posibil doar daca sexul este intretinut in zilele situate in imediata apropiere a perioadei fertile.
Samngerarea NU se produce intotdeauna in mod obligatoriu in timpul dezvirginarii fiindca in jur de 4 fete din 10 au himenul foarte slab vascularizat, fiind foarte putine vase de sange si acelea doar vase capilare. Sau din cauza faptului ca pielita HIMEN are o structura aparte si particularitatea de a fi foarte elastica si din acest motiv gaura existenta in ea se intinde fara sa se fisureze/rupa intratat de mult incat penisul il largeste si trece prin acel orificiu, In privinta faptului ca nu te-a durut este imposibil de dat un raspuns obiectiv si corect, ori ca penisul este subtire, ori ca inainte de dezvirginare ai/ati practicat asa numita;; degetica'' adica masturbarea cu degetele. Multa sanatate!