| petra21 a întrebat:

Buna seara.am din nou o problema, iar imi intarzie ciclu eu chiar nu stiu ce sa mai fac(nu am facut sex). in luna octombrie trebuia sa-mi vina in 8 si nu mi-a venit pana in 4 noiembrie, iar acum trebuia sa-mi vina in 4 si nu mi-a venitcryingcryingcrying va rog ajutati-macryingcrying

4 răspunsuri:
| Crocaa a răspuns:

Buna seara! In primul rand,poate fi doar vorba despre menstruatie neregulata,dar ar putea fi si alte chestii mai grave. Spre exemplu,intarzierea repetata a menstruatiei este un simptom al ovarelor polichistice.Cel mai bine ar fi sa dai un search pe Google si sa te interesezi despre acest lucru, sa vezi care sunt celelalte simptome si apoi sa faci o comparatie, daca le ai sau nu.Nu te ingrijora, eu mi-am facut doar datoria de a te informa despre posibilele motive pentru care iti intarzie ciclul.Sunt fete carora nu le-a mai venit ciclul cate un an, deci cel mai bine este sa te informezi.

| Anca95 a răspuns:

Daca zici ca nu ti-ai inceput viata sexuala nu te ingrijora! Esti la varsta adolescentei si este normal ca menstruatia sa nu fie regulata.

| WedDye a răspuns:

Nu e nici o problema! Stai sa vezi la mine... acum 6 luni trebuie sa imi vina laughing)!
Calma! Nu ai chiar nici un motiv sa te inglijorezi asa se intampla

| Gabrygabryella a răspuns:

Nu e nici o problema. daca nu ai facut sex nu ai de ce sa iti faci griji.Si eu am menstruatie de aproape 3 ani si nici mie nu imi vine regulat.dar nu ma deranjeaza laughing. Sper ca te-am ajutat.Papa wave:*