| Anays1921 a întrebat:

Am fost la ecograf astăzi si doctorul nu mi-a zis nimic de o posibila sarcina. După 3 luni cred ca ar trebui sa se vadă ceva, nu?
Mie nu mi-a spus nimic ca as fi însărcinată sau ceva de genul, dar poate mi-a scris in foaia aia de la control. Ce credeți?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi imposibil sa nu poata sa vada o sarcina cu varsta de 12 saptamani, deoarece in acest moment fatul este bine dezvoltat si deja se poate stabili foarte precis sexul viitorului copil. La o astfel de ecografie, medicul poate depista chiar si eventualele anomalii de dezvoltare ale fatului. Se vad acum foarte bine membrele superioare si inferioare cu segmentele lor, mainile cu degetele, capul si structurile sale, orbitele, nasul, se diferentiaza inima, diafragma, stomacul si vezica urinara, se poate evalua coloana vertebrala a fatului chiar si sexul. Oare din ce motiv nu ti-a spus nimic? Vrei sa stii? Fiindca in uterul tau NU EXISTA nici urma de sarcina. Sper ca din acest moment vei fi perfect lamurita in aceasta problema care nu ti-a dat pace in ultima perioada. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca medicul nu ti-a zis nimic de sarcina, inseamna ca nu esti gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca doctorul ti-a spus asta si in 3 luni de zile nu ai manifestat nimic. De ce ai crede ca esti insarcinata?