| Anays14 a întrebat:

Daca am avut contact sexual neprotejat fără ejaculare in vagin cu 7 zile înainte de ovulatie si 5 teste de sarcina negative făcute după 2-3 luni de contact si 3 menstruații, un ecograf in care doctorul nu a spus nimic de o sarcina, aceasta este posibila? Am burta umflata in partea de jos Si sunt tare speriata, menstruația trebuie să-mi vina luna aceasta pe 8. E posibila o sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatiile descrise de tine existenta unei sarcini chiar si a uneia cu totul ipotetice este 100% IMPOSIBILA. Daca nu ai mai intretinut si alte contacte sexuale ulterioare celei avute in luna Ianuarie, se poate afirma in mod absolut sigur ca nu ar trebui sa ai nici cea mai mica teama/ingrijorare, deoarece menstruatia se va porni la data calculata, preconizata. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| ZeRRo a răspuns:

Eu zic sa stai linistita, ar putea fi vorba de o dereglare hormonala sau despre o inflamatie a ovarelor ( anexita), nu pot minti 5 teste de sarcina. Cateodata propriile ganduri te distrug...Cel mai bine e sa te duci la un ginecolog si la un endocrinolog, nu amana degeaba.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este posibila o sarcina.

| Aurora99 a răspuns:

Esti constipata.ia balonix.ia senalax

| Catalin_Andrei_1995 a răspuns:

Este posibil sa fii insarcinata, au fost cazuri cand le-a venit menstruatia si totusi erau insarcinate

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Catalin_Andrei_1995):

Ce vine in cazul unor femei insarcinate nu este menstruatia.