| Anays14 a întrebat:

Am sânii foarte tari, menstruația trebuia să-mi vina luna aceasta pe 2 dar nu a venit nici pana astăzi. Am avut contact sexual pe 1-3 Ianuarie, pe 1 neprotejat fără terminare in vagin si pe 3 protejat. Menstruația in luna aia mi-a venit pe 23, am avut 4 menstruații pana acum si 5 teste de sarcina efectuate după 2 si 3 luni si au ieșit negative si un ecograf in care doctorul nu a spus nimic de o sarcina.

Este posibila aceasta? De ce imi întârzie menstra deși am avut simptomele. Mie nu prea imi întârzie, mi-a întârziat in Ianuarie 3 zile si de atunci nu. Trebuia să-mi vina pe 20 si a venit pe 23. Menstruatiile au fost normale cu dureri si simptome

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Este normal ca uneori sa ai intarzieri de 1 chiar 5 zile, perfect normale pentru orice femeie din cand in cand, pentru ca apar fluctuatii hormonale in corp, in functie de mancarea mai bogata in anumite substante care-ti influenteaza balanta hormonala.
Stresul ar putea fi o alta cauza a intarzierii sau o sarcina (dar nu este cazul aici).