| amoremioX a întrebat:

Am o dilema si sper ca ma veti putea ajuta.De ceva timp am cunoscutun tip pe net,nu ma interesa,dar la insistentele lui m-am intalnit cu el de cateva ori,el venind la mine in oras, asta s-a repetat de cateva ori, intre timp nopi vorbeam zi si noapte pe mess.la telefon, mesaje,,,, ne-am indragostit unul de celalalt.Intr-un wekend a venit la mine si ne-am simtit bine unul in preajma celuilalt, nu stiu avea grija de mine,ma rasfata si se vedea ca tine la mine,dupa felul in care ma privea imi vorbea si cum se comporta,cu o seara inainte de a pleca stateam in pat pe bratele lui si el plangea l-am intrebat de ce si mi-a zis ca ma iubeste enorm, in dimineata plecarii lui era sa piarda trenul pentru ca nu putea efectiv sa plece,si mi-a zis ca e mai bine poate ca a trebuit sa plece in graba ca altfel plangea din nou... Dupa ce a ajuns acasa mi-a zis o gramada de chestii cum af fi ca au fost cele mai fr zile din viata lui si cele mai frumoase nopti, m-a surprins spunandu-mi ca el nici nu stie daca a dormit pentru ca a vrut sa-mi vegheze somnul, tinandu-ma in brate si avand grija de mine.Intr-o alta seara a iesit in club si au incercat niste fete sa se dea la el si m-a pus sa-i dau mesaj sa-i zic ca in seara respectiva merg sa ne vedem ca ii fac o surpriza ca sa le arate mesajele ca are prietena si nu poate,dp aia a mers acasa si am vb pana in zori. Au fost niste zile. luni minunate,dar de vreo cateva zile mi-a dat webu si a inceput sa planga, si mi-a zis ca poate e mai bine sa nu mai vb, ramanem prieteni ca suntem muult prea departe unul de celalalt finnd aprox o distanta de 332 km iar de 100 in timpul scolii,si ca el ma vrea aproape in fiecare seara sa ma ia in brate si nu doar un emoticon, si ca el sufera prea mult si ca nu e corect sa suferim asa...El si-ar fi dorit sa ma aiba aproape de Sarbatori, dar si eu. Parerea mea e ca nu e un motiv sa renunti la cineva pe care sustii ca o iubesti, nu? Si imi e un dor de el.Voi ce parere aveti? Ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| JustRoxanne a răspuns:

Inteleg. Oricum sper sa puteti fi impreuna, pentru ca e o poveste de dragoste foarte draguta. Mult succes!

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost in locul tau. rezisti si daca rezista relatia voastra, apropiati-va, fizic.

| rutanklan a răspuns:

MI-as lua cortul si m-as muta in satul lui. The end!

| JustRoxanne a răspuns:

Pai, ar fi mai multe variante, dar...Cati ani ai?

| amoremioX explică (pentru JustRoxanne):

Care ar fi acele variante? nu cred ca are vreo importanta varsta, nu?:d

| JustRoxanne a răspuns (pentru amoremioX):

Pai, daca as fi in locul tau, eu m-as muta la el! Dar depinde daca esti majora sau nu...

| amoremioX explică (pentru JustRoxanne):

Sunt majora, doar ca eu vreau in primul rand sa ma realizez pe plan profesioanl, dar nici nu vreau sa il pierd, si el isi doreste asta, dar nu stiu ce va fi avand in vedere distanta,,,,

| JustRoxanne a răspuns (pentru amoremioX):

Inteleg. Oricum sper sa puteti fi impreuna, pentru ca e o poveste de dragoste foarte draguta. Mult succes!

| TuRneR01 a răspuns:

Relatile la distanta nu tin niciodata...

| Andreas757 a răspuns:

Da tipu vrea sex si apoi pleaca eu sunt un tip ca is zice sa ai grija cu cine te intarnesti pune o fata sa se dea la iel si vezi dac se lasa GREU sau URSOR daca usor no Desparsisiva Daca greau inseamna ca are inima pentru tine. Funda

| dudeman13 a răspuns:

Eu zic sa ii lasi putin spatiu... mai vorbeste putin cu el doar pe mess.skipe.facebook etc si mai incerci la el

| qMihaaaLuvYou a răspuns:

Complicat situatiee.....Parerea mea este ca relatia la distanta poate tine si daca continuati sa va vedeti mai des cand vei fii majora te poti muta in orasul/satul luibig grin Iti urez baftahappy

| Shimywa a răspuns:

As plange.