| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare. Am cunoscut o fata, am placut-o( ma rog e mai lunga povestea o sa incerc sa o fac mai scurtawinking ) si am scos-o in oras, intalnirea a fost faina, ne-am tinut de mana ne-am pupat, numai ca nu am intrebat-o daca vrea sa fie prietena mea...(mare greseala) dupa asta ne-am mai scris ( adica ea imi scrie aproape in fiecare zi, si desigur ii scriu si eu) DAR cand incerc sa obtin o cea de-a doua intalnire MEREU IMI ZICE CA ARE CEVA... ori e ziua nu stiu cui, ori are de invatat, ori e plecata. Eu ce sa mai cred DE IMI MAI SCRIE DACA NU VREA SA NE VEDEM?
Au trecut 3 sapt si eu inca nu stiu ce sa fac.
Ma ajuta orice sfat, orice.
Multumesc mult si o seara faina sa aveti!

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Nu mai insista atat.
Nici cu intalnirea, nici cu mesajele.
Ea vede ca tu insisti, ea te refuza, tu continui, vede ca ii merge asa si continua asa la nesfarsit, sau pana vede o stea cazatoare.

Nu te mai comporta la fel.
Nu mai insista.
Ii spui odata direct, ca mergi in locul X si sa vina si ea, daca te refuza, foarte bine, ii spui ca e randul ei sa vina cu o propunere de acest gen, ba eventual faci si putin misto de situatie zicand ceva gen "Dar mereu cand te invit eu esti ocupata? Nu avem o sincronizare buna, ia sa facem altfel, data urmatoare tu propui cand si unde sa ne vedem, dar anunta-ma din timp, sunt un tip ocupat" dupa ce ai spus asta, mai vorbesti putin cu ea si-ti amintesti ca esti ocupat si trebuie sa pleci, dupa ce ai facut asta, nu o mai cauti, astepti sa-ti dea ea mesaj, cand o face, pastrezi aceeasi atitudine, inceri sa pari tot grabit, ocupat, astfel incat sa mentii conversatia cat mai scurta.
Ea isi va da seama unde e problema, iar aici, exista doua posibilitati, repara greseala si propune ea sa va vedeti, sau ignora problema, si incearca sa lase situatia asa.
Si mai e situatia in care incearca sa te traga la raspunde ca nu iti mai pasa de ea, si alte drame de acest gen, eh, aici in general trebuie sa faci iar misto de ea spunandu-i ceva gen "Ce coincidenta, asta-mi ziceam si eu cand auzeam scuzele tale cand refuzai sa ne vedem".
In celelalte doua situatii, e simplu.
Daca accepta si propune ea, foarte bine, ai castigat, trebuie sa pastrezi aceeasi atitudine, sa fii mai mereu ocupat, in felul acesta sa-ti simta lipsa si sa se poata bucura de prezenta ta in realitate, nu online prin mesaje.
Iar, in cazul in care nu se schimba nimic, nu-si da seama, sau ignora problema, ei bine, inseamna ca ea nu stie ce vrea, sau, dupa caz, nu te vrea, caz in care trebuie sa o uiti si sa treci mai departe.

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Uite asta ma tine pe mine in sah, vrea sau nu vrea? De ce imi mai trimite mesaje daca totusi nu ma vrea?

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa se asigure ca inca mai e doritawinking
Asa-s fetele, nici nu te vor, dar nici nu te-ar pierde.
Toti am trecut prin asta.

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Da, ma gandeam sa o ignor putin sa vad ce zice, adica sa raspund mai greu la mesaje, sau tarziu: gen daca imi trimite mesaj acum ii raspund peste 2 ore. E prima fata si nu prea am experienta, dar iti multumesc mult pentru sfaturi!

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Si asta poate fi o solutie.
Pana la urma, in esenta ideea e aceeasi, si anume ca "viata merge inainte" cu ea, sau fara ea, de ce sa insisti, de ce sa fii disperat? Daca ea te mentinte pe loc, trebuie sa te detasezi de ea.

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Dreptate mare ai! Am si 17 ani, viitorul inainte, fete mai sunt.
Seara faina!

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e, ai viitorul inainte.
Cu toate acestea, nu-ti fie frica sa gresestiwinking

Multumesc si asemenea.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu ai facut nimic gresit!
Dar probabil nu esti taman baiatul potrivit pentru ea, poate nu te place foarte mult sau poate isi pretuieste libertatea mai mult.
Sugereaza-i sa mergi cu ea la aniversarile alea.
Ori, intreab-o sincer si direct daca are chef de tine si daca vrae sa fiti prieteni, pentru ca, relatiile online nu sunt prietenii adevarate.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Da, cred ca mai bine ar fi sa o intreb direct. Poate, intr-o zi o sa imi gasesc si eu o fata pentru mine laughing

| Alexuţ02 a răspuns:

Ia-o tare frate, nu fii tu fata în situația în care o inviți.

" ieșim diseară, nu aștept nici un refuz, bine? La 6 te iau " dacă nu vrea, n-o mai băga așa mult în seamă, arată-i cine e bărbatu' smug

| Heavenonearth a răspuns:

Ai rãbdare, dă-i timp.E și ea ocupată.

| anonim_4396 explică (pentru Heavenonearth):

Sa speram ca o sa am rabdare...

| AlMaDi a răspuns:

Stii ce merge cel mai bine in acesta situatie?
Fa-o geloasa, daca chiar te place, iti va sugera ea sa iesiti.
Fi un pic arogant, nu ii raspunde din prima la mesaj, si daca mai si apari activ pe Facebook si nu i-ai raspuns, stai sa vezi cum ia foc, poate nu iti scrie, din orgoliu, dar o vei fierbe, daca, revin te place, daca nu, mai bine alegi pe alta.

| anonim_4396 explică (pentru AlMaDi):

Buna idee! Cam asa imi face mie, cateodata! Dar foarte buna idee, mersi mult!

| AlMaDi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu mare placere!
Am experienta cu asta, doar sunt fata. laughing
Acum, sa stii ca din experienta mea, eu nu prea ies afara, si inventez o groaza de scuze, dar imi aduc aminte ca daca imi place de tip, abia astept sa ma vad cu el, dar eu si sufar sa fiu frumoasa cand ma vad cu el, si trebuie sa ma anunte mai din timp.
Acum, poti sa te gandesti si ca parinti sunt devina, sau una din prietene a sugerat sa nu fie atat de disponibila pentru tine, anturajul asta. laughing