| Cristinalia a întrebat:

seara,am o nelamurire si vreau ca cineva sa.ma.lamureasca. Pe data de 9 aprilie am. avut ultimul contact sexual iar pe data de 10. Mi a venit menstruatia, pe data de 4 mai. dupa mi-a mai venit menstruatia pe data de 1 iunie! Acum stau intinsa in pat si in.burta in. zona. buricului se vede ca si cum am un puls ca si cum bate o inima acolo. Oare sa fiu insarcinata?! mentionez ca nu a ejaculat in mine, simt ca si cum mi se zbate cevs in burta ca un muschi si parca burta sa.umflat putin sunt tare speriata

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu esti deloc insarcinata,doar teama de sarcina te face sa crezi o asemenea enormitate!
Incearca exact acelasi lucru in momentul in care vei fi din nou la menstruatie si vei vedea ca simti si vezi exact aceleasi lucruri si categoric nu poate fi vorba de sarcina e doar pulsul tau si circulatia sangelui in organismul tau!
Renunta la obsesia si frica ta de sarcina, protejandu-te mereu si judecand cu ceva mai mult realism.
Insarcinata nu esti si nici nu poti fi, ai un ciclu destul de regulat, care a venit atunci cand era asteptat, nu ai nici un motiv sa traiesti cu frica in suflet!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ceea ce simţi tu NU are legătură cu o sarcină!
Eventual, dacă ai dubii, atunci poţi face 2 teste de sarcină CORECTE, aşa cum îţi explicam anterior.

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior...

Toate cele bune.

| Holiday a răspuns:

Vezi bataile inimii tale, stai relaxata ca nu esti gravida. laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cristina,daca numele este real, daca erai insarcinata, nu mai venea menstratia.
Zbuciumul tau, nu isi are rostul iar ceea ce simti in zona aceea, sunt doar contractii ale unor muschi.
O seara buna si fii linistita.

| justsummer a răspuns:

Pur si simplu iti circula sangele in organism e ceva perfect normal si la o sarcina asa mica doua luni ar trebui sa fii super relaxata si super concentrata si supee sensibila si nu mai stiu ce ca sa-i simti bataile inimii.