| Cristinalia a întrebat:

Am o problema ce nu imi da liniste, pe data de 9 aprilie am avut ultimul contact sexual iar pe 10 aprilie mi-a venit CM, pe 2 mai mi a venit menstruatia si pe 1 mai urmatoarea, burta mi-a crescut exact ca a unei gravide, cand imi frag burta si o umflu brusc parca e mai umflat intr o parte si dupa dispare ca si cum ceva se plimba acolo, oare sa fiu insarcinata? va rog cineva sa ma ajute sunt in dilema totala., oare sunt insarcinata? De ce burta a crescut si cand stau pe spate parca se vede un puls in burta si uneori parca se zbate un muschi acolo. ciclul menstrual a fost normal de fiecare data dar imi e teama

3 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Nu-i mai simplu sa-ti faci un test de sarcina? Ce descrii tu, alea nu-s simptome de sarcina, ci doar niste chestii pe care ti le imaginezi.

| MymyMihaela a răspuns:

Fa-ti testul de sarcina si asigura-te ca e totul ok. happy

| CheshireDeadCat a răspuns:

După descrierea ta nu poţi fi însărcinată, că nu creşte burta într-o lună, şi nici embrionul nu se mişcă la atât de puţin timp. Şi ai mai avut şi ciclu, fără alte semne normale de sarcină. Doar eşti stresată tu. Nu prea e posibil să fii însărcinată, dar ca să nu mai fii stresată fă un test de sarcină şi documentează-te mai mult despre perioadele fertile, semnele unei sarcini, etc.