| ionlavinia1994lavi a întrebat:

sunt foarte speriatasadam avut un contact sexual protejat pe 2 ianuarie si 4 mi-a venit menstruatia apoi pe 5 februarie(vreau sa mentionez ca a fost normala)ultimul contact a fost pe 14 februarie tot protejat.si de atunci ma dor foarte tare sanii si burtasadoare sunt insarcinata? astept sfaturile voastre

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca a fost protejat si nu a avut loc nici un accident(prezervativ rupt),nu ar trebui sa te gandesti la sarcina.
Stiu ca asta e teama cea mai mare,dar daca nu exista nici un motiv sa banuiesti o sarcina,nu o transforma intr-o idee fixa.
Sanii cresc si dor, burta te poate durea de la o anexita(raceala la ovare) netratata, ce sa spun...
Din ceea ce ne descrii aici de la un contact sexual protejat, nu ai motive sa te gandesti la sarcina.
Un test de sarcina te-ar ajuta sa te lamuresti, dar ca sa fie relevant trebuie sa treaca 21 de zile de la contactul sexual cu pricina si nu-l poti face mai devreme de 8 martie, am calculat acum.
Nu poti face nimic altceva decat sa astepti.
Nu te gandi la rau, nu vad motivul.
Si nu te stresa, te rog, stresul duce la dereglari hormonale care au ca rezultat intarzierea menstruatiei!
Ai rabdare.

| ionlavinia1994lavi explică (pentru greece12):

Multumesc.m-am mai linistit.>big grin

6 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Poate fi si un simptom premenstrual, desi e ciudat ca te-a luat durerea la 11 zile dupa ce-ai avut menstruatia. Ai putea sa-ti faci un test de sarcina, desi probabil e cam devreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti amintesti cand erai mica si te jucai de-a mama si de-a tata? Ei bine, s-a terminat cu joaca! Vei fi mamica! Ce iti doresti sa fie, fetita sau baietel?

| Wă_Larii_1996 a răspuns:

Hei sad nu e tocmai o situatie ok, dar am trecut peste si stiu cum e happy Fa 2 teste de sarcina si asa iti vei da seama...

| ionlavinia1994lavi explică (pentru Wă_Larii_1996):

Si tu erai insarcinata?big grin

| Wă_Larii_1996 a răspuns (pentru ionlavinia1994lavi):

Mda. dar tu cati ani ai?