| Alii19 a întrebat:

Bună seara, am o problema care îmi da bătăi de cap, luna aceasta mi-a venit menstruația pe 12 și m-a ținut normal și ca de obicei, 4 zile, iar pe 23 am făcut sex neprotejat cu iubitul meu și și-a dat drumul în mine, după am fost la baie și am văzut ca sangeram, această sângerare tot persistă și azi, eu am impresia ca este ciclu pentru ca sângerarea este la fel cum a fost pana acum în perioada menstruației, însă am observat și cheaguri de sânge, unele mici, dar unul puțin mai mare, sub o forma ciudata, ceva rotund(gen un guguloi) plin cu sânge! Sunt foarte speriată, am nevoie de cât mai multe sfaturi, oare sunt însărcinată? Sau este doar o raciala produsă de infecția urinară pe care o am? Sau ce poate fii? Dau funda!????

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Singura persoana care iti poate oferi un raspuns autorizat si in acelasi timp profesional este medicul ginecolog in urma unei consultatii ginecologice foarte amanuntite care sa includa in mod obligatoriu si ecografierea intregului aparat reproducator cat si o anliza de urina strict necesara. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Alicezzz a răspuns:

Exista sansele unei sarcini fiind in jurul perioadei fertile!
Totusi cm nu vine de 2 ori intr o luna, deci tu urmatorul cm trebuia sa il ai in septembrie nu in 25 august.
Cred ca e cazul sa mergi la un consult ginecologic. Cheagurile de sange pot fi din mai multe cauze, ovare polichistice, dereg hormonale, raceala etc.
Iar infectia urinara nu se lasa netratatå ca iti poate afecta multe altele.