| Ofiintă a întrebat:

Saptamana trecuta a fost ultima aventura cu iubytu, bineinteles ne-am protejat dar dimineata a inceput sa ma doara burta in zona ciclului menstrual si era chiar ziua in care ar fi trebuit sa-mi vina menstruatia. Oare sunt insarcinata? a trecut o saptamana de atunci si inca nu mi-a venit ciclul sad

Răspuns Câştigător
| pinky_8347 a răspuns:

Buna!

Sfatul meu, fa. ti un test de sarcina pentru a fi sigura!

la intarzierea menstruatiei cu o saptamana poti sa. ti faci testul, rezultatele fiind de aproximativ 80% adevarate!

Bafta!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În zona ciclului menstrual? Eu nu am auzit de așa ceva cu tot cititul meu și experiență profesională! Se spune zonă pelviană.
Poți face un test de sarcină, un ecograf (poate fi și o răceală, o disfuncție hormanală, stres, medicație, etc).
Pa, pa.

| Dydy_7659 a răspuns:

Cum adica in zona ciclului menstrual? straight face Eu nu am auzit asa ceva straight face

| Dudu008 a răspuns:

Poate e doar o intarziere de ciclu pentru ca daca ai fi insarcinata tear durea burta cu cateva saptamani sau zice inainte sa nasti

| Crystinutza_5357 a răspuns:

Poate te`ai speriat tu.se mai intampla sa-ti intarzie din cauza stresului.