| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare! Acum vreo 2 saptamani m-am lasat dusa de val sa zic asa, si i-am dat voie prietenului meu sa se joace putin fara prezervativ (doar foarte putin) nu a terminat, trebuia sa imi vina menstruatia pe 19 insa a intarziat 3 zile, am simptomele acele premenstruale si temperatura ridicata a corpului! Tin sa mentionez ca e prima data cand nu am folosit prezervativ, menstruatia nu mi-a fost niciodata regulata, luna trecuta mi-a venit cu o intarziere de 20 de zile! Atunci cand ramai insarcinata mai ai simptomele acele premenstruale? va rog sa imi raspundeti! mersi

2 răspunsuri:
| Dramaa a răspuns:

Nu stiu daca le mai ai ca sunt baiathee hee. Dar cu siguranta nu esti insarcinata. Nu te mai jucahappy Use condom big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna. simtome de sarcina nu apar numa in saptamana a8a happy Iar cele premenstruale le poti avea pe toata perioada sarcinii, chiar si menstruatia. Dar sansele de a fi insarcinata sunt foarte mici daca spui ca nu a avut loc exaculatrea [sanse pana in 20%]. Fa un test de sarcina dupa -7 zile de intarziere a menstruatiei- sau -minim21 de zile dl contactul sexual, apoi repeta dp 3 zile-.astfel vei afla ce poti face; daca menstruatia continua sa intarzie mergi la un ginecolog.
Dar sa stii ca la fel am patit si eu, menstruatia mea e ft neregulata si la fel de saperiata eram si euhappy. Mie o luna vine pe o data ""fantoma"" apoi o luna nu-mi vine deloc happy... asa ca daca spui ca a venit si cu intarziere de 20 de zile, n-ar fi exclus sa intarzie iar asahappy te pup:*