| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani si de curand mi-am inceput viata sexuala. Acum 3 saptamani, dupa terminarea actului sexual, iubitul meu si-a dat seama ca prezervativul sau era gol, iar pe cearceaf era o pata mare alba. Desi nu am nici un simptom ca as fi insarcinata, ar fi posibil sa fiu insarcinata tinand cont ca menstruatia intarzie sa apara? Cred ca ar trebui sa precizez ca imediat dupa contact am facut dus, mai ales in partea genitala. Va rog sa ma ajutati si va multumesc.

Răspuns Câştigător
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Da e posibil sa fii insarcinata chiar daca nu ai simptome. Din cate stiu acestea pot aparea si mai tarziu. Depinde de fiecare persoana... fa un test de sarcina iar daca iti iese negativ si ciclul menstrual tot intarzie du-te la ginecolog.

bafta! :*

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Simptomele ar trebui sa apara cam la 5 saptamani de la conceptie, asa ca lipsa lor nu inseamna absolut nimic. E posibil sa fii insarcinata, mai ales daca intarzierea este mai mare de 7 zile. Dusul nu are nici o semnificatie, atata timp cat nu ai folosit irigator si spermicid.
Trebuie sa faci un test de sarcina, la minim 21 de zile de la contactul sexual, din prima urina de dimineata si sa-l repeti dupa inca 2-3 zile in aceleasi conditii.

| cOnTexT a răspuns:

10 teste de sarcina, daca e vreunu ca esti insracinata, te duci la ginecolog! "PATa mare alba" poate sa fie si de la tine... (scurgeri vaginale) ☺

| c76650531 a răspuns:

Poate sa se fi rupt prezervativu. teste din cele mai bune

| Alexandra2601 a răspuns:

Buna din nou. Azi am facut un test de sarcina, si a iesit negativ. Il voi repeta luni ca sa vad daca rezultatul e acelasi. Va multumesc mult pentru sfaturihappy:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca era gol inseamna ca nu i-a placut