| DianaPopa4 a întrebat:

am o problema care ma framanta rau. Acum 2 saptamani mi-am inceput viata sexuala. Acum o saptamana am avut un al doilea contact sexual protejat (ca si primul de asemenea) chiar in ziua in care trebuia sa-mi vina menstruatia. E normal sa-mi intarzie? Azi e a noua zi de intarziere. La al doilea contact prezervativul a ajuns inauntrul meu pentru o secunda, deoarece ne-am dat seama imediat si nu a avut loc niciun contact direct. E posibil sa fiu insarcinata? Singurul simptom pe care il am asemanator cu sarcina ar fi intarzierea menstruatiei. Celelalte simptome sunt aproape 80% asemanatoare cu ale despresiei si sindromului premestrual.

Răspuns Câştigător
| al3 a răspuns:

Nu esti insarcinata. Intarzierea o ai din cauza dereglarii hormonale. Daca vrei sa te linistesti poti sa iti faci un test de sarcina.

1 răspuns: