| ionutmihai a întrebat:

Sotia mea in urma cu doua luni a luat anticoceptionaleyasmin, acum este insarcinata exista pericole pentru bebelus? va rog din suflet sa imi raspundeti.va multumesc

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Dumnezeu stie. Efectele anticonceptionalelor pot crea surprize, sper din toata inima sa nu fie si cazul la voi. Va doresc sa aveti parte de un copil perfect de care sa va bucurati pe deplin.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E ok, nu s-au semnalat probleme din cauza sarcinilor instale in prima luna dupa anticonceptionale. Oricum va trebui sa mergeti la un obstetrician si sa-i spuneti aceast problema, iar el va sti ce e de facut.

| nicky a răspuns:

In mod normal dupa intreruperea anticonceptionalelor se face o pauza de cel putin 3 luni inainte de a dori sa ramai insarcinata. Totusi daca nu a fost o perioada lunga de tratament atunci cred ca nu sunt probleme, insa cel mai bine e sa intrebati si ginecologul cand veti merge la consultatie.

| Denysa-Myhaela a răspuns:

A luat anticonceptionale nestind ca era gravida? nu este prea inteleasa intrebarea