| lucilucica a întrebat:

Am o prietena care in urma cu doua luni a luat anticoceptionale yasmin, le-a luat doar doua luni si apoi nu le-e mai luat, acum e insarcinata exista vreun risc pentru copil? va multumesc

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Depinde de organism. Femeile inca nu pricep ca schimbarea functionarii organismului prin ingerarea de substante straine metabolismului natural poate produce si unele defectiuni. Mergi mai des la medic sa monitorizeze sarcina. Iti doresc sa ai parte de copilul pe care il visezi, sa fii fericita cu el, sa fie sanatos si frumos.

2 răspunsuri:
| anarchy a răspuns:

Ar putea depinde de organism, nu fiecare e la fel din pacate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nici un risc.