| MihaelaElla97 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Luna trecuta am facut sex( protejat desigur), in acea luna mi-a venit menstruatia ( nu mai stiu sigur cand pentru ca nu obisnuiesc sa notez ). In aceasta luna inca nu mi-a venit dar am dureri de sani si sunt balonata. Ar trebui sa imi fac griji? Ar putea fi niste simptome premenstruale?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din momentul in care iti incepi viata sexuala intotdeauna va exista o foarte mica posibilitate de a ramane insarcinata. O persoana educata este constienta de aceasta posibilitate si din acest motiv se va obisnui cu noul ei statut de femeie. Deoarece dupa intretinerea sexului a urmat o menstruatie, care s-a desfasurat in mod normal iar ulterior nu s-a mai produs o alta actiune sexuala probabilitatea existentei unei sarcini este complet exclusa. Durerile aparute reprezinta simptome premenstruale fara indoiala. Te poti linisti si sta fara sa te stresezi deoarece menstruatia si-a anuntat intentia de a se produce. Multa sanatate.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Daca ai avut menstruatia (deci ai avut aceeasi durata, culoare, volum ca de obicei, nu a fost ceva ciudat) NU AI RAMAS din ceea ce s-a intamplat luna trecuta. Durerile de sani indica iminenta urmatoarei menstruatii. Stai linistita, nu este vorba de o sarcina.

| qCrazyMan a răspuns:

Cati ani ai?