| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, apelez la sfaturile voastre pentru ca sunt intr-o situatie in care simt ca nu mai am iesire.Acum 4 ani am cunoscut un baiat,m am indragostit de el,foarte tare apoi am aflat ca are prietena,din iubire nu am putut sa i zic sa ma lase in pace,tineam prea mult la el,am trait momente foarte frumoase,dar nu m am daruit lui,el avea prietena de mult timp,m a facut sa inteleg ca ar vrea doar o aventura cu mine,dar cand ii spuneam ca nu o sa fac asa ceva pentru ca ma respect, i am spus asta de multe ori, si totusi cand il cautam nu imi spunea sa l las in pace, vb cu mine.filtra cu mine desi auzise de o mie se ori ca nu m as daruii, cand eram impreuna se comporta tandru, ma respecta, facea tot posibilul sa ma simt bine in compania lui. Apoi am decis sa l uit asa ca am avut o relatie de 2 ani cu un baiat care intr adevar a tinut la mine,la inceputul relatiei eram foarte fericita,uitasem de el,dar apoi relatia mea mergeam prost asa ca am inceput sa mi amintesc de el,anul acesta sunt la facultate in acelasi oras care e el si sta cu prietena lui,nu m am putut abtine si l am cautat,ne planuisem o intalnire dar in acelasi timp am aflat ca se insoara, mi s a rupt inima, ne am intalnit si am ptrecut cateva ore minunate, dar nici macar nu m a atins.

Ba chiar ne am promis ca ne vedem din nou si mi a zis ca urmatoarea intalnire va fi mai interesanta.Eu niciodata nu i am zis de sentimentele mele si nici el de ale lui, nici nu am vb de ce suntem amici sau ce?

Dar zic eu ca trebuie sa ma opresc, il iubesc cum cred eu ca niciodata nu o sa mai iubesc dar se insoara.Eu nu stiu ce sa cred,nu stiu de ce se insoara pentru ca e clar ca din iubire nu.

Ce sa fac? Cum sa uit? Uneori cred ca niciodata nu o sa fiu fericita, ca niciodata nu o sa l uit, ca niciodata nu o sa pot lua de la capat? Daca cineva a trecut prin asa ceva sau a simtit ca nu poate iesi dintr o situatie sa mi scrie, poate povestea lui o sa mi dea putere.Multumesc

7 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

E a flirta* big grin

| neutrino a răspuns:

Lui ii surade ideea de a avea (si) amanta o fata nu prea desteapta, fie ea chiar studenta. Iti doresti sa ocupi acel "post"?

| Alcyon a răspuns:

De unde stii ca n-o iubeste? Astea-s idei de-ale tale. Barbatilor sa stii ca le cam place sa joace pe mai multe planuri. Si daca tu-i dai ocazia sa calce stramb... de ce sa n-o faca. Cred ca esti tare naiva, ca sa nu spun altceva. Ala era cu alta, te-a mintit ca boul si tu tot suspini dupa el. O fi singurul barbat de pe planeta asta, ca nu poti sa-l uiti? In loc sa-i tragi un sut, tu te tii dupa coada lui.

| aurora50scumpika a răspuns (pentru Alcyon):

Am nevoie de un raspuns rational, care apeleaza la gandirea logica.In primul rand nu s idei de ale mele,cand iubesti cu adevarat nu poti insela,si ti o spun din experienta,mai ales barbatii,exista chiar si o zicala ca barbatii nu iubesc ca femeile,ei cand iubesc sunt in stare sa faca orice... poate tu inca nu ai cunoscut baieti care iubesc intr adevar, dar eu da, de aia afirm ca nu e iubire, dar poate crede ca o iubeste.
Si dupa cum vezi chiar vreau sa l uit, am numai 20 de ani, sunt frumoasa si am toata viata inainte, dar vreau sa stiu cum.

| Alcyon a răspuns (pentru aurora50scumpika):

Ba da, am cunoscut. Si de-asta stiu ca oamenii sunt diferiti. Unii iubesc cu toata inima, altii isi lasa portite deschise si pentru alte persoane. Cred ca ti-am dat un raspuns extrem de logic: vezi ca omul joaca pe doua fronturi, te retragi. Chiar nu inteleg ce poti sa vezi la un barbat care-si insala iubita. Pe mine m-ar dezgusta total un astfel de individ si n-as mai vrea sa am de-a face cu el.

| SeeDifference a răspuns:

Spune-i ce simti cu adevarat si vezi daca el te-a iubit vreodata. Si dupa decizi daca sa-l uiti sau nu.

| aurora50scumpika a răspuns (pentru SeeDifference):

Dar cum sa incep? M am gandit la asta, ca ar fi o solutie pentru tot dar mi e atat de frica de raspunsul lui.